Strona główna / Lokalne / Poznaj swojego dzielnicowego

Poznaj swojego dzielnicowego

Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu w rejonie służbowym. Często to do nich z różnymi problemami zwracają się mieszkańcy z prośbą o pomoc lub poradę. W ramach kampanii społecznej “Dzielnicowy bliżej nas” świnoujscy policjanci spotkali się w swoich rejonach służbowych z mieszkańcami Świnoujścia, rozdawali ulotki i rozwieszali plakaty w miejscach użyteczności publicznej, propagując służbę dzielnicowego i możliwości nawiązania z nim kontaktu.

Kim jest dzielnicowy? To policjant pierwszego kontaktu w rejonie służbowym, odgrywa bardzo ważną rolę w systemie działań profilaktycznych. Wstępnie diagnozuje zjawiska patologiczne i kryminalne w środowisku, podejmuje działania mające na celu poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców danego terenu, udziela porad, przeprowadza interwencje i prowadzi te czynności, które mają na celu rozwiązanie problemów mieszkańców rejonu dotyczących przekroczeń przepisów prawa. Dzielnicowy może też skierować nas do odpowiedniej komórki policji czy też instytucji, która pomoże rozwiązać problem.

W ramach kampanii społecznej “Dzielnicowy bliżej nas”  świnoujscy policjanci spotkali się w swoich rejonach służbowych z mieszkańcami Świnoujścia, rozdawali ulotki i rozwieszali plakaty w miejscach użyteczności publicznej, propagując służbę dzielnicowego i możliwości nawiązania z nim kontaktu. Plakaty oraz ulotki informacyjne trafiły do wielu miejsc użyteczności publicznej (urzędy, spółdzielnie, przychodnie, klatki schodowe, kluby seniora itp.), gdzie powieszone w widocznych miejscach informują mieszkańców miasta o możliwości korzystania z mobilnej  aplikacji “Moja komenda” w zakresie kontaktu z dzielnicowym. Każdy z dzielnicowych dystrybuował materiały promocyjne podczas codziennych czynności służbowych.

Mundurowi przypominali również o skrzynkach mailowych za pośrednictwem, których można korespondować z dzielnicowym, o służbowych telefonach komórkowych dzięki,  którym są jeszcze bardziej dostępni. Policjanci przypomnieli o tym, że wszelkie niezbędne informacje dotyczące dzielnicowego można znaleźć na stronie internetowej jednostki Policji w zakładce “Twój dzielnicowy”.

Takie działania dzielnicowych mają na celu przybliżenie społeczeństwu osoby dzielnicowego, aby w przypadku zaistnienia potrzeby zainicjowania działań w swoim rejonie wiedzieli do którego z funkcjonariuszy mogą zwrócić się po pomoc.

W Świnoujściu jest ośmiu dzielnicowych, którzy zachęcają mieszkańców miasta do korzystania z aplikacji, kontaktowania się z nimii i zacieśniania współpracy.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. sztab. Beata Olszewska

 

Zobacz również

Jutro nie będzie wody na ulicy Chodorowskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z wymianą przyłącza wodociągowego w …

2 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Po co mi taka wiedza?

  2. ŚWINOUŚCIANIN

    Mieszkam od urodzenia w tym mieście i jeszcze nigdy ale to nigdy nie widziałem swojego dzielnicowego.
    Z resztą z policją w tym mieście nie chcę mieć nic do czynienia bo nie wiadomo,któremu można wogóle zaufać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.