Strona główna / Lokalne / Ratownicy ostrzegają przed feriami. Nie wchodź na lód!

Ratownicy ostrzegają przed feriami. Nie wchodź na lód!

Szczecińscy ratownicy WOPR przeprowadzili pokaz ratownictwa lodowego. Obserwatorami wydarzenia było około 150 uczniów z różnych szkół. Obserwatorzy mieli okazję zobaczyć w jaki sposób należy zachować się gdy pod naszymi stopami załamię się lód. Jak ważne jest posiadać odpowiednie wyposażenie – kolce lodowe, rzutkę/linę oraz o ile trudniej wydostać się z przerębla nie posiadając tego niezwykle ważnego ekwipunku. Dodatkowo odwiedzający mieli okazję zobaczyć akcję z użyciem specjalistycznych sani lodowych oraz podręcznego sprzętu ratunkowego jakim jest lina/rzutka, gałąź/pas ratowniczy, kolce.

Pokaz zakończony został prezentacją możliwości poduszkowca R 220 po j. Rusałka, który pozwolił w szybki i bezpieczny sposób sprawdzić grubość pokrywy lodu na całej jego powierzchni – mówi Apoloniusz Kurylczyk ze szczecińskiego WOPR-u.

Ratownicy WOPR przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne (rzeki, jeziora, stawy, kanały), wskazując sztuczne lodowiska jako jedyne, w pełni bezpieczne miejsca do korzystania z lodu.

Foto: Marta Lewandowska

Zobacz również

Wykonano ponad 12 mln 225 tys. szczepień przeciw COVID-19

W Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 są 3 mln 184 tys. 152 osoby. Wykonano …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.