Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu masowo nie płaca alimentów. Zaległości wyniosły ponad 1,3 mln zł

W Świnoujściu masowo nie płaca alimentów. Zaległości wyniosły ponad 1,3 mln zł

Liczba dłużników alimentacyjnych,  mieszkających  w Świnoujściu lub gdy ich wierzyciele zamieszkują  na terenie miasta wynosi  577 osób.

Świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują osobom uprawnionym do alimentów, których egzekucja jest bezskuteczna – do ukończenia 18 roku życia lub ukończenia 25 lat, jeśli się uczą w szkole oraz  szkole wyższej lub bezterminowo osobom posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. W celu uzyskania świadczenia z funduszu alimentacyjnego musi zostać spełnione kryterium dochodowe, które wynosi 725 złotych na osobę w rodzinie miesięcznie. Maksymalna kwota świadczenia wynosi 500 złotych miesięcznie.

W ubiegłym roku świadczenia z funduszu alimentacyjnego otrzymywało w Świnoujściu 288 rodzin. Kwota wypłaconych świadczeń wyniosła łącznie ponad 1,3 mln złotych; średnie świadczenie wynosiło 375 złotych. Liczba rodzin i osób uprawnionych do świadczeń z funduszu alimentacyjnego utrzymuje się na stałym poziomie, wzrasta natomiast średnie świadczenie wypłacane na osobę uprawnioną.

W ocenie, między innymi pracowników MOPR w Świnoujściu, wprowadzone narzędzia w postaci zatrzymywania praw jazdy nie przyniosło wymiernych efektów w postaci zmniejszenia problemu niealimentacji przez osoby zobowiązane. Trudno jest też  wyrokować, czy bardziej restrykcyjne działania w tym zakresie przyniosą oczekiwane efekty.

Zobacz również

Od soboty czynne ogródki restauracyjne i więcej osób w pociągach, tramwajach, autobusach

Decyzją rządu od północy z piątku na sobotę czynne mogą być ogródki restauracyjne, więcej osób …

3 komentarze

  1. zeby placic, trzeba miec z czego, proste jak budowa cepa

  2. Jak mają z nich ściągać jak całe majątki ojców są spisane na matki ojców żony rozdzielnosci majątkowych itp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.