Strona główna / Lokalne / Ostatni moment na zarejestrowanie karty sim

Ostatni moment na zarejestrowanie karty sim

Coraz większe kolejki ustawiają się do salonów sieci komórkowych w Świnoujściu. Jeżeli jeszcze nie zarejestrowaliście swojej karty SIM, lepiej szybko to zróbcie. W przeciwnym razie karta i przypisany do niej numer zostaną zablokowane i korzystanie z nich będzie niemożliwe.

Jest to wynik uchwalonej w 2016 roku ustawy antyterrorystycznej. Już od 25 lipca 2016 roku nie da się kupić karty SIM bez podania swoich danych osobowych. A konkretnie imienia, nazwiska, numeru dowodu osobistego lub paszportu oraz numeru PESEL. Jeżeli ktoś kupił kartę wcześniej i do tej pory jest ona anonimowa, ma spory problem. Wszystkie niezarejestrowane karty SIM zostaną zablokowane już w nocy z 1 na 2 lutego.

Osoby, które przegapią termin rejestracji, na szczęście będą mogły łatwo odzyskać dotychczas używany numer. Będą musiały zarejestrować go później, jednak czas na to będzie ograniczony. Przez Internet mogą dokonać tego procesu posiadacze konta w banku Millennium lub ING. Pozostałe osoby powinny wybrać się do salonu operatora, na pocztę, popularnego sklepu z elektroniką lub do kiosku Ruchu.

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Jeden z durniejszych pomysłów jaki człowiek wymyślił.
    Jak będę miał zrobić zamach terrorystyczny, to będę miał w d. czy numer jest zarejestrowany, czy nie, a poza tym jak już, to mogę jakiemuś dziadowi zabrać telefon i co?
    Taki terrorysta i tak sobie załatwi numer i będzie miał w odbycie waszą pisiorową rejestrację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.