Strona główna / Lokalne / Ultramaraton KS Uznam wpisany do kalendarza Pucharu Świata

Ultramaraton KS Uznam wpisany do kalendarza Pucharu Świata

Jedna ze sztandarowych imprez świnoujskiego Klubu Sportowego Uznam – Tour de Pomorze – została wpisana na listę imprez Pucharu Świata Utramaratonów Kolarskich. To duży sukces, szczególnie, że w tym roku odbędzie się dopiero druga edycja tych zawodów. W pierwszej udział wzięło 76 zawodników. W tym zgłosiło się już 130, a zapisy dopiero się rozpoczęły.

W kalendarzu imprez w ramach Pucharu Świata Ultramaratonów Kolarskich wpisane są tylko cztery maratony organizowane w Polsce, w tym dwa, których organizatorem lub współorganizatorem jest świnoujski KS Uznam. Pierwsza to słynny już Ultramaraton Bałtyk – Bieszczady Tour, w którym zawodnicy maja do pokonania trasę ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych. W sumie to ponad 1000 km jazdy non stop. KS Uznam jest współorganizatorem tego maratonu. Natomiast drugi, to właśnie Tour de Pomorze. Szczegółowy kalendarz i mapę świata z zaznaczonymi miejscami, gdzie odbywają się ultramaratony Pucharu Świata można zobaczyć w internecie na stronie www.ultracycling.com/calendar/

Znalezienie się w gronie dużych, światowych ultramaratonów, to dla naszych zawodów i nas jako ich organizatorów, duży prestiż – mówi Cezary Dobrochowski, prezes KS Uznam Świnoujście. –  Dziękujemy panom Remigiuszowi Szudzińskiemu oraz Robertowi i Rafałowi Janikom, którzy pomogli nam przejść przez całą procedurę weryfikacyjną.

Trasa Tour de Pomorze to 700 km po drogach Województwach Zachodniopomorskiego. Zawodnicy muszą zmieścić się w limicie czasu – 50 godzin. W tym roku ultramaraton odbędzie się w dniach 28 lipca (start) – 31 lipca (zakończenie). Zapisy przyjmowane są do 10 lipca 2017 r. na stronie internetowej klubu www.ksuznam.pl.

Dopiero rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń, a już na naszej liście jest 130 zawodników – mówi Cezary Dobrochowski.  – To prawie dwa razy tyle, ilu startowało w ubiegłorocznej, pierwszej edycji.

KS Maraton działa od 2005 roku. Organizowane przez niego zawody kolarskie są znane i cenione wśród zawodników w całym kraju. Wśród najbardziej znanych są: Ultramaraton Rowerowy im Olka Czapnika, Ultramaraton Bałtyk – Bieszczady Tour, a wcześniej także Rajd Orła Bielika i cykl maratonów MTB „Trójząb Neptuna”. Klub organizuje również rajdy na orientację.

BIK UM Świnoujście

Fot. www.ksuznam.pl

Zobacz również

ETZT: w Świnoujściu przybędzie 50 rowerowych stojaków

W naszym mieście rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W ciągu najbliższych dni w całym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.