Strona główna / Lokalne / Konsultacje społeczne. Reklama w naszym mieście. Zobacz, jak może być
Centrum miasta ma plan zagospodarowania z restrykcyjnymi przepisami o zabudowie i reklamie. Nie przeszkadza on jednak wieszać banerów reklamowych na elewacjach prywatnych budynków. Foto: Wojciech Basałygo

Konsultacje społeczne. Reklama w naszym mieście. Zobacz, jak może być

Świnoujście miastem wolnym od przypadkowych reklam – to hasło przyświeca opracowaniu nowej uchwały krajobrazowej dla naszego miasta.

– Rozpoczynamy od ankiety, w której mieszkańcy wypowiedzą się na temat zasad umieszczania reklam w przestrzeni publicznej naszego miasta. – mówi Robert Karelus Kierownik Biura Informacji i Konsultacji Społecznych

Wyniki tej ankiety będą wskazówką dla urzędników przygotowujących nowe zasady reklamowe, których celem będzie ochrona przestrzeni miejskiej przed nieuporządkowaną i natarczywą reklamą.

Możliwość skutecznego uporządkowania miasta  pod względem reklam daje Ustawa z dnia 24 kwietnia 2015 r. „o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu”, zwaną potocznie ustawą krajobrazową.

Nikt z nas chyba nie ma wątpliwości, że występujący obecnie w niektórych miejscach chaos reklamowy nie wpływa pozytywnie na wizerunek Świnoujścia. Chaos i duże zagęszczenie prowadzą również do szumu informacyjnego, który negatywnie wpływa na przekaz informacji zawartych na tych reklamach.

W przygotowywanej właśnie nowej uchwale ustalającej zasady oraz warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych, a także ogrodzeń na terenie Gminy Miasto Świnoujście, znajdą się takie regulacje, zapisy, które będą miały na celu wprowadzenie jasnych zasad określających możliwość umieszczania reklam w naszej przestrzeni publicznej i jednocześnie nie będą jej burzyć i wprowadzać reklamowowego bałaganu.

– Odpowiedzi udzielone przez Państwa w naszej ankiecie będą podstawą do dalszych prac nad uchwałą krajobrazową –dodaje Robert Karelus.

Ankietę można wypełnić na oficjalnej stronie internetowej miasta (kliknij tutaj) http://www.swinoujscie.pl/pl/news/content/11045

Ankieta w wersji papierowej dostępna jest również w Filiach Miejskiego Domu Kultury w Karsiborze, Warszowie, Przytorze – Łunowie, na Stanowisku Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. We wszystkich tych miejscach można ją wypełnić i złożyć.

Konsultacje społeczne dotyczące zasad oraz  warunków sytuowania tablic i urządzeń reklamowych na terenie Gminy Miasto Świnoujście potrwają do 17 lutego 2017 roku.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

3 komentarze

  1. Jak sobie miasto pozwoliło na bajzel reklamowy , tak ma. Brud , ohydztwo i harmider. Dlaczego po różnych płotach i przy nich wywieszane są tablice o wynajmie pokoi przez oszustów , którzy opłacają jedną z nich a wieszają kilka gdzie się da.??!!! Gdzie są osoby kontrolujące to ???!!!! A może co niektórzy mają ciche przyzwolenia po znajomości ??!!!

  2. PO PIERWSZE TO STARE FOTO . REKLAMY POWINNY BYĆ ESTETYCZNE I ZGADZAM SIĘ W 100%
    TYLKO CZEMU MIASTO MA ZARABIAĆ NA WSZYSTKIM, A JEŚLI JUŻ TO CENY JAKIE PROPONUJĄ SĄ TAK CHORE ,ŻE SZKODA SŁÓW.

  3. Reklama jest potrzebna, ale niech zniknie 60% i jesteśmy w domu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.