Strona główna / Lokalne / Konsultacje społeczne. Reklama w naszym mieście. Zobacz, jak może być
Centrum miasta ma plan zagospodarowania z restrykcyjnymi przepisami o zabudowie i reklamie. Nie przeszkadza on jednak wieszać banerów reklamowych na elewacjach prywatnych budynków. Foto: Wojciech Basałygo

Konsultacje społeczne. Reklama w naszym mieście. Zobacz, jak może być

Świnoujście miastem wolnym od przypadkowych reklam – to hasło przyświeca opracowaniu nowej uchwały krajobrazowej dla naszego miasta.

– Rozpoczynamy od ankiety, w której mieszkańcy wypowiedzą się na temat zasad umieszczania reklam w przestrzeni publicznej naszego miasta. – mówi Robert Karelus Kierownik Biura Informacji i Konsultacji Społecznych

Wyniki tej ankiety będą wskazówką dla urzędników przygotowujących nowe zasady reklamowe, których celem będzie ochrona przestrzeni miejskiej przed nieuporządkowaną i natarczywą reklamą.

Możliwość skutecznego uporządkowania miasta  pod względem reklam daje Ustawa z dnia 24 kwietnia 2015 r. „o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu”, zwaną potocznie ustawą krajobrazową.

Nikt z nas chyba nie ma wątpliwości, że występujący obecnie w niektórych miejscach chaos reklamowy nie wpływa pozytywnie na wizerunek Świnoujścia. Chaos i duże zagęszczenie prowadzą również do szumu informacyjnego, który negatywnie wpływa na przekaz informacji zawartych na tych reklamach.

W przygotowywanej właśnie nowej uchwale ustalającej zasady oraz warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych, a także ogrodzeń na terenie Gminy Miasto Świnoujście, znajdą się takie regulacje, zapisy, które będą miały na celu wprowadzenie jasnych zasad określających możliwość umieszczania reklam w naszej przestrzeni publicznej i jednocześnie nie będą jej burzyć i wprowadzać reklamowowego bałaganu.

– Odpowiedzi udzielone przez Państwa w naszej ankiecie będą podstawą do dalszych prac nad uchwałą krajobrazową –dodaje Robert Karelus.

Ankietę można wypełnić na oficjalnej stronie internetowej miasta (kliknij tutaj) http://www.swinoujscie.pl/pl/news/content/11045

Ankieta w wersji papierowej dostępna jest również w Filiach Miejskiego Domu Kultury w Karsiborze, Warszowie, Przytorze – Łunowie, na Stanowisku Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. We wszystkich tych miejscach można ją wypełnić i złożyć.

Konsultacje społeczne dotyczące zasad oraz  warunków sytuowania tablic i urządzeń reklamowych na terenie Gminy Miasto Świnoujście potrwają do 17 lutego 2017 roku.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

3 komentarze

  1. Jak sobie miasto pozwoliło na bajzel reklamowy , tak ma. Brud , ohydztwo i harmider. Dlaczego po różnych płotach i przy nich wywieszane są tablice o wynajmie pokoi przez oszustów , którzy opłacają jedną z nich a wieszają kilka gdzie się da.??!!! Gdzie są osoby kontrolujące to ???!!!! A może co niektórzy mają ciche przyzwolenia po znajomości ??!!!

  2. PO PIERWSZE TO STARE FOTO . REKLAMY POWINNY BYĆ ESTETYCZNE I ZGADZAM SIĘ W 100%
    TYLKO CZEMU MIASTO MA ZARABIAĆ NA WSZYSTKIM, A JEŚLI JUŻ TO CENY JAKIE PROPONUJĄ SĄ TAK CHORE ,ŻE SZKODA SŁÓW.

  3. Reklama jest potrzebna, ale niech zniknie 60% i jesteśmy w domu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.