Strona główna / Lokalne / Minął rok od wyboru koncepcji budowy basenu i kompleksu sportowego przy CEZIT. Co dalej?

Minął rok od wyboru koncepcji budowy basenu i kompleksu sportowego przy CEZIT. Co dalej?

Nowy basen sportowy to marzenie wielu świnoujścian. Funkcjonujący dzisiaj obiekt przy ul. Żeromskiego powstał w latach 80 ubiegłego wieku. Od tamtego czasu przechodzi prace modernizacyjne kosztujące krocie. Zapadła decyzja, że nowy basen powstanie przy ul. Gdyńskiej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki. W opinii wielu, lokalizacja jest mało trafiona z powodu generowania kosztów i braku możliwości rozwoju. Dużo lepszym rozwiązaniem byłaby budowa kompleksu rozrywkowo-sportowego przy ul. Bałtyckiej.

W styczniu b.r. minął dokładnie rok od wyboru koncepcji budowy basenu z resztą obiektów sportowych. Biuro architektoniczne otrzymało  w 2016 r. 15 tys. zł za zwycięstwo w konkursie, a my pytamy, czy zrobiono krok do przodu, aby pływalnia faktycznie powstała. Szacowany koszt inwestycji to około 20 milionów złotych. Planowana jest jako nowoczesny, bezpieczny, komfortowy przyszkolny kompleks sportowy. W jego skład wchodzić będą wielofunkcyjna sala sportowa z boiskami do koszykówki, siatkówki, tenisa, badmintona, gimnastyki sportowej, siłownia oraz kryta pływalnia z basenem podstawowym o wymiarach 16 X 25 metrów, strefą rekreacyjną wraz z brodzikiem dla dzieci, małą widownią, zapleczem sanitarno –szatniowym, magazynowym.

W tym roku w budżecie miasta zabezpieczono kwotę 2,8 mln zł na prace związane z budową infrastruktury sportowej przy ul. Gdyńskiej.

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

2 komentarze

  1. Ta informacja jest w zasadzie dezinformacją. Wcale z niej nie wynika, czy ten basen będzie budowany czy nie. To ostatnie zdanie tego nie wyjaśnia. „Infrastruktura sportowa” nie musi być z basenem (może z torem kolarskim?)

  2. Absurd Swinoujski gdy pada deszcz w sezonie do gdzie można skorzystać z wody ,oczywiscie tylko na basenie a turysci przyjeżdzają cjyba nad wode a nie w góry a mybudujemy stadion atletyczny absurd dla kogo dla teprezentacij której? najlepszą wydolnosc trenigoeą tobi się na wyżynach a nie na nizinacjj szkoda gadać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.