Strona główna / Lokalne / Zaciągnij się do policji. Na początku można zarobić 2.452 zł na rękę

Zaciągnij się do policji. Na początku można zarobić 2.452 zł na rękę

Zawód policjanta to wyzwanie. Z pewnością jest to ciekawa praca umożliwiająca kontakty z innymi ludźmi, praca, w której każdy dzień jest inny. W Polsce jest ok. 100 tysięcy funkcjonariuszy. Dostają się tylko najlepsi. Dołącz do nich! Zachodniopomorska Policja planuje w 2017 roku przyjąć w swoje szeregi 310 nowych funkcjonariuszy. Przyjęcia odbędą się lutym, maju, sierpniu i grudniu br. Oferta skierowana jest do młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wyższym wykształceniem po kierunkach przydatnych w policji (prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne).

W momencie złożenia dokumentów rozpoczyna się postępowanie kwalifikacyjne. Pamiętać należy, że preferowani są kandydaci, którzy mają m.in. tytuł ratownika albo ratownika medycznego. Dodatkowe punkty w rekrutacji dostaną  również osoby, które mają uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego, nurkowania czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest także prawo jazdy kategorii „A” i „C” oraz znajomość języków obcych.

Po przyjęciu do służby nowo przyjęty funkcjonariusz odbywa 5, 5 miesięczne szkolenie zawodowe podstawowe w jednej z policyjnych szkół. Po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, następuje oddelegowanie do pełnienia służby w Oddziale Prewencji Policji. Czas delegowania wynosi 49 dni ( czyli 37 służb). Następnie policjant trafia do jednostki macierzystej, gdzie będzie pełnił codzienną służbę.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej  Zachodniopomorskiej Policji www.zachodniopomorska.policja.gov.pl lub pod numerem tel. tel. 91 82 11 235 lub 91 82 11 261.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji powinny osobiście złożyć komplet dokumentów w Zespole ds. Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, ul. Małopolska 47.

Wynagrodzenie policjanta to suma kilku składników: wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania, dodatku stażowego, a także dodatków służbowego/funkcyjnego i za stopień. Policjant dostaje ponadto mundurówkę, nagrodę roczną – tzw. trzynastkę, a także świadczenia w ramach systemu socjalnego. To wszystko sprawia, że zawód policjanta pod względem finansowym jest atrakcyjny dla młodych ludzi.

Kursant (1. grupa zaszeregowania), czyli funkcjonariusz, który przebywa na stacjonarnym szkoleniu podstawowym, zarabia miesięcznie „na rękę” średnio 1.608 zł – ma on zapewnione na czas kursu zakwaterowanie i wyżywienie. Po zakończeniu szkolenia kursant zostaje mianowany policjantem w 2. grupie uposażenia, a jego zarobki rosną średnio o ponad 840 zł do kwoty 2.452 zł. Wraz z nabywanym doświadczeniem i pokonywaniem kolejnych szczebli zawodowych rośnie także uposażenie. I tak na stanowisku referenta (3. grupa) średnia miesięczna pensja wynosi 2.815 zł, a na stanowisku dzielnicowego i kontrolera ruchu drogowego (4. grupa) – średnio 3.162 zł. Najliczniejszą grupę stanowią osoby zatrudnione na etatach detektywa i asystenta (5. grupa) – pracuje w niej ponad 22,5 tys. policjantów. Zarabiają oni średnio 3.400 zł miesięcznie. Szóstą grupę zaszeregowania stanowią policjanci na stanowiskach dyżurnych i specjalistów – średnie miesięczne zarobki to w tym wypadku 3.955 zł.

Wśród osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych i wykonawczych wyższego szczebla najliczniejszą grupę stanowią kierownicy referatów (902 osoby,  0,9 proc. ogółu) – miesięcznie zarabiają średnio „na rękę” 4.096 zł, zastępcy naczelników wydziałów (3941 osób, 4,1 proc. ogółu) – 4323 zł, a także eksperci (5855 osób, 6 proc.) – 4.899 zł. Dla porównania komendant powiatowy zarabia średnio 6.969 zł, komendant wojewódzki – 8.974 zł, zastępca komendanta głównego – 12.608 zł, a komendant główny Policji – 14.827 zł.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

6 komentarzy

  1. W Lidlu i biedrze już płacą lepiej. Jeśli ktoś normalny za 2400 chce łazić po melinach pełnych ćpunów i żuli to mu gratuluję. A dla pracy policji respekt bo. Łatwa nie jest.

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Aż jeszcze tak nisko nie upadłem.

  3. nigdy w zyciu, pozatym stawka brutto podano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.