Strona główna / Lokalne / Niemiecki kierowco, włącz światła mijania

Niemiecki kierowco, włącz światła mijania

Chociaż wymóg jeżdżenia po polskich drogach z włączonymi światłami mijania funkcjonuje od kilku lat. Niemieccy kierowcy nie zdążyli się jeszcze przyzwyczaić do włączania świateł po wjechaniu do Świnoujścia. Lokalni kierowcy za taki stan winią policję, która w ich opinii jest zbyt pobłażliwa. Nam jednak udało się zaobserwować policjanta, który zatrzymał do kontroli drogowej samochód bez włączonych świateł. Kierowca po chwili zorientował się co  „przeskrobał”.

Wymóg jazdy z włączonymi światłami nie obowiązuje w całej Europie. W krajach takich jak Niemcy, Austria, Francja, Hiszpania, czy Wielka Brytania możemy spokojnie korzystać z dróg nie włączając przy tym świateł.

Po Polsce z włączonymi światłami mijania należy jeździć cały rok. Zdaniem wielu kierowców, włączone światła zwiększają kontrast pomiędzy samochodem, a otoczeniem.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

3 komentarze

  1. u nas bez mandatow, ale w miescie nie powinny byc obligatoryjnie wymagane swiatla, na trasie niech będą, poprostu ustalmy ze pomijamy ten przepis

  2. Ba, tu nie chodzi o przyzwyczajenie, a logikę – Niemcy akurat myślą logicznie, nie „psychojebicznie”, ale jaki kraj, takie i przepisy mamy! Jak ich wszystkich ukarzą, to ZSW splajtuje…

  3. WŁAŚNIE, ZRÓBCIE COŚ Z TYM BO U NICH ZA BYLE CO JEST MANDAT BEZ DYSKUSJI, WIDOCZNIE NASZA POLICJA NIE ZNA JĘZYKA NIEMIECKIEGO HMM ALE TO NIE TŁUMACZENIE PONIEWAŻ NIEMCÓW NIE INTERESUJE CZY MY ZNAMY NIEMIECKI TYLKO TRZEBA PŁAKAĆ I PŁACIĆ . CIEKAW JESTEM CZY SOBIE Z TYM PORADZICIE ??? I W KASIE MIASTA BĘDZIE WIĘCEJ PIENIĘDZY A WY TYLKO ŁAPIECIE ROWERZYSTÓW I STARUSZKÓW CO PO PASACH NIE PRZECHODZĄ ,DO SZKOŁY NA KURS I DO ROBOTY !!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.