czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / Czyich interesów pilnują radni? Zaskakujące głosowanie podczas sesji

Czyich interesów pilnują radni? Zaskakujące głosowanie podczas sesji

Radni SLD przygotowali uchwałę mającą przypomnieć Zarządowi Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, chcącemu budować terminal  kontenerowy na prawobrzeżu, o konieczności brania pod uwagę interesu miasta i jego mieszkańców.  Jednak ku zdziwieniu chwała miała 10 przeciwników, którzy oddali głos przeciw.

Radni SLD uchwałą nie wyrażali swojego zdania „za” lub „przeciw” inwestycji. Chcieli jedynie przypomnieć wykonawcom koncepcji portu (przyp. już jest realizowana na zlecenie ZMPSziŚ) o dodatkowych dokumentach i analizach, które powinny zostać wykonane podczas opracowywania takiej koncepcji. Radni SLD chcieli jednocześnie  wyrazić także zaniepokojenie ze sposobu  wprowadzania tej inwestycji do Świnoujścia.

Przyjęte oświadczenie miało być początkiem przygotowania się do dyskusji przed referendum zapowiedzianym przez prezydenta Janusza Żmurkiewicza.

– Aby  podjąć decyzję konieczna jest pełna wiedza na temat tej inwestycji – zapewnia Joanna Agatowska. – I temu ma służyć ten dokument.

Ku zdziwieniu, aż 10 radnych zagłosowało przeciw tej uchwale. Przeciwni byli wszyscy radni Platformy Obywatelskiej, Grupy Morskiej, a także jeden radny Prawa i Sprawiedliwości. Za zagłosowali radni SLD i jeden radny niezależny.

Nasz komentarz:

Pomysł budowy terminala kontenerowego narodził się w głowach kilku biznesmenów powiązanych z Platformą Obywatelską jeszcze za rządów PO-PSL. Twierdzono wówczas, że Polska potrzebuje tej inwestycji. Szybko się okazało, że na inwestycji wartej wiele miliardów  złotych najwięcej zarobią  azjatyccy biznesmeni z Chin lub Korei. Według założeń to oni mieli wybudować i eksploatować ten terminal.  Już na etapie planowania zapomniano uwzględnić oddziaływanie na mieszkańców i ich życie. Nie pomyślano, że Świnoujście utrzymuje się z turystyki i że budowa tej inwestycji będzie miała realny wpływ na główną gałąź gospodarki Świnoujścia.

ZMPSziŚ podczas jednego ze spotkań zaprezentował kalkulację podatków jakie miałyby rocznie wpływać do kasy miasta z tytułu funkcjonowania terminala. Corocznie wpływałoby około 600 tys. zł .To zaledwie 1 proc. tego co np. ostatnio zapłacił inwestor w Pobierowie chcący budować hotel.

Mimo  objęcia władzy przez PIS,  koncepcja PO  cały czas jest procedowana. Gdy  świnoujscy radni SLD (po tym jak podobny, o wiele bardziej emocjonalny  apel wydali jednogłośnie radni z Międzyzdrojów), postanowili  wydać oświadczenie, by przypomnieć Zarządowi Morskich Portów Szczecin i Świnoujście o interesach naszego miasta. Podczas sesji stała się rzecz zaskakująca. Część radnych zagłosowała przeciw.

Jestem pewny, że część mieszkańców będzie  pamiętać to głosowanie. Szczególnie mieszkańcy prawobrzeża, bo przecież oświadczenie  ewidentnie ma zadbać o ich interes. Czym kierowali się radni PO? Dla nich 2 kilometry plaży to piach i nic więcej? Ten piach jest bezcenny.

W zeszłym roku miasto Świnoujście zarobiło ze sprzedaży działek przy ul. Uzdrowiskowej blisko 100 mln złotych. Pobierowo z kolei z działki położnej nad morzem zarobiło 50 milionów zł. To tylko dowód na to, że tereny nadmorskie są warte grube miliony złotych. Krótkowzroczność tego typu opinii może wynikać z braku doświadczenia. Świnoujska rada potrzebuje dojrzałych radnych walczących jak lwy o interesy miasta i mieszkańców, a nie spolegliwych klakierów przytakujących inwestycjom zmieniającym charakter miasta.

Dlaczego radni z Przytoru i Karsioboru opuścili swoich wyborców? Grupa osób, która przyszła na czwartkową sesję zna odpowiedź: – Zdradzili nas! – odparli na korytarzu magistratu. Za wychodzącym pospiesznie radnym Merchelskim krzyczano „wstyd!”.

Głosowanie imienne za przyjęciem uchwały:

Joanna Agatowska ZA

Stanisław Bartkowiak  ZA

Alicja Bohdziewicz PRZECIW

Jan Borowski PRZECIW

Waldemar Buczyński ZA

Robert Gawroński ZA

Wiesław Góreczny PRZECIW

Elżbieta Jabłońska PRZECIW

Kamil Janta-Lipiński PRZECIW

Zdzisław Merchelski PRZECIW

Andrzej Mrozek PRZECIW

Marek Niewiarowski ZA

Kazimierz Nowicki ZA

Sławomir Nowicki PRZECIW

Sebastian Olszar PRZECIW

Andrzej Staszyński WSTRZYMAŁ SIĘ

Krzysztof Szpytko ZA

Dariusz Śliwiński PRZECIW

Ryszard Teterycz ZA

Jarosław Włodarczyk ZA

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

81 komentarzy

 1. zubenelgubenupi

  Prawobrzeże nie żyje z turystyki i nigdy żyć nie będzie. Terminal to ze dwieście miejsc pracy, nie jakiejś sezonowej w knajpie, czy pensjonacie, tylko prawdziwej, całorocznej. Do tego miejsca pracy w usługach, transporcie itd, każde dwadzieścia miejsc pracy w przemyśle, generuje jedno miejsce pracy w usługach, komunikacji, szkolnictwie, administracji, służbie zdrowia itp.To da ludziom dobrobyt a nie sprzedawanie działek inwestorom, bo działki się kiedyś skończą i co wtedy?

 2. Jestem zdumiony jak większość towarzystwa daje się wozić za nos przez czerwonych. Zwróćcie uwagę że naczelna czerwona robi sobie politykę.

  • A może by tak na temat coś napisać? Tu nie chodzi o politykę , a o to by miasto wiedziało co się mu opłaca jak przyjdzie czas by podejmować decyzję

  • A ty j23 zwróć lepiej uwagę jaka politykę robią ci wszyscy którzy są ZA tym żeby port rozbudowa i zabrać miastu 500 ha ziemi. Ciekawe czy robią to za darmo czy ktoś im płaci albo coś obiecał za gadanie jaka to wspaniała inwestycja tu powstanie. Pół miliona podatku rocznie i kilka miejsc pracy u Chińczyków naprawdę jest warte tego żeby oddać tyle ziemi i plaze i mieć tu kontenerowy syf?

  • J23 to chiński agent jaka widać. Odda wszystko za miskę ryżu, zwłaszcza co nie jego.

 3. Oglądałem to wczoraj, przełączałem i wracałem, bo nie mogłem. Jak oni mogli zagłosować przeciw? A radni z Przytoru i Karsibora? Nie głupio wam teraz przed sąsiadami. Poważnie pytam. Ja rozumiem polityka, wojenki, ale jeszcze trzeba z rana w lustro spojrzeć, prawda? Jakaś refleksja przydałaby się panowie radni. Co do terminala kontenerowego: marny interes dla miasta, podatki 600 tys. rocznie – toż za hotel w jakimś tam Pobierowie kilka baniek idzie, a do tego rozwój turystyki, miejsca pracy, spokój, plaża zostaje, wszyscy są zadowoleni. Teksty o „racji stanu” też co najmniej dziwne, bo to inwestor prywatny, pisali, że Chińczyk, śmiech na sali. Dobrze mówił Bartkowiak, że nie ma co porównywać do terminalu gazowego tej inwestycji. Tutaj nie ma argumentów za, może dlatego co niektórzy tak chronią tyłek zarządowi portu.

 4. Po raz pierwszy na tym portalu pod jednym artykułem widać tyle komentarzy. I nie chciałbym nikogo z komentujących obrazić posądzeniem o niewiedzę czy wręcz głupotę, a tłumaczę to sobie emocjonalnym podejściem do tematu. Pan Marek Trojnar odpowiedzialny w ZMPSiŚ za rozwój portów, fundusze unijne i projekty rozwojowo-badawcze wyraźnie tłumaczył (co przez emocje nie do wszystkich dotarło), że zlecili wykonanie projektu aby w ogóle ocenić opłacalność takiej inwestycji. Robią to za własne pieniądze, jak każda firma chcąca się rozwijać i mająca jakieś założenia i plany na przyszłość ( i naszym radnym z SLD jak i wszystkim innym nic do tego ). Potwierdził również, że wszystkimi opiniami i projektami podzielą się z „miastem” jak już je będą mieli, a w czasie powstawania projektu, jeśli będą jakieś pytania skonsultują je z odpowiednimi „służbami”. Pytanie radnego Teterycza ile pieniędzy na to zostało przeznaczone było już zupełnie nie na miejscu i świadczy o braku podstawowej wiedzy z zakresu zarządzania i ekonomii, jak i brak takiej wiedzy można stwierdzić u osób przygotowujących tą uchwałę. Firma wydaje własne pieniądze i jak okaże się, że jest to inwestycja nieopłacalna to nikt nie będzie sobie nią głowy zawracał, i ta cała dyskusja nad uchwałą okaże się zwykłym ” biciem piany” i pozorowaną troską o mieszkańców i plażę. Zobaczymy jak się radni zachowają jak będzie jakiś konkret i trzeba będzie zająć ostateczne stanowisko, i wtedy ich oceńmy.

  • Komu ty takie bajki wciskasz człowieku? Przecież to oczywiste że jak przygotują koncepcje to już nie pytając się nikogo o zdanie zaczną ja realizować choćby specustawa o której mówił Zmurkiewicz. Czy będzie to opłacalne czy nie, bo duża kasa jest d przerobienia. Prezydent powinien pokazać korzyści albo straty dla miasta ale on już dawno określił się po ich stronie. A tych 10 radnych po prostu olalo to żeby na firmie i prezydencie wymoc przedstawienie formalnych analiz z których na pewno wyjdzie duża nieoplacalnosc i dla portu i dla miasta (600.000 rocznie podatku???) więc nie chcą tego robić, tylko za rok zadzialaja z zaskoczenia i wtedy to można będzie sobie tylko pogadać bo na reakcję przy specustawie czasu nie będzie.

   • Nie można wszystkich traktować jak oszustów, a jak oglądałeś relację z rady miasta i słuchałeś wypowiedzi pana Trojnara to powiedział, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wszystkie nowe opracowania będą miastu przedkładane i konsultowane. I uchwała, nazwę ja „przypominającą”, o tym zobowiązaniu jest „niegrzecznością”. A poza tym jakbyś był np. taksówkarzem i planował zakup nowej większej taksówki, to z samych planów nie chciałbyś się tłumaczyć radzie miasta, bo co ich to obchodzi. A później czy dostaniesz zgodę na nową taxi, czy nie to już inna sprawa.

    • Bronienie interesu mieszkańców przez radnych SLD nazywasz observatorze niegrzecznoscia??? Weź się ogarnij! A grzecznoscia że strony ZMPSS było że nie informowali o swoich planach zajumania nam 500 ha ziemi? W takim bizesie nie może być sentymentow tylko trzeba twardo walczyć o swoje. Za portem stoi rząd PIS który jak będzie chciał to nas pozamiata a boi się tylko społeczeństwa, marszow i protestow.

     • Niegrzecznością nazywam przypominanie komuś czegoś, do czego się zobowiązał i będąc na sesji potwierdził, że będzie się z tego zobowiązania wywiązywał, zadawanie pytań poniżej krytyki i samo niezaproszenie przedstawiciela ZMPS-Ś na powyższą sesję, a także wyrywanie się przed szyk i tzw. na chwilę obecną „bicie piany” uchwałą, która nic nowego do obecnego układu nie wnosi.

    • ✂⚋⚋⚋⚋⚋⚋⚋⚋

     Ile wziąłeś w łapę obserwatorku-sisiorku?

  • A co im przeszkadzało przegłosować tą uchwałę. Podlizywać się zarządowi portów to mogą na różne sposoby. Po co od razu taka spolegliwość? Ta uchwała nie była deklaracją, ale prośbą o zwrócenie uwagi na szereg ważnych spraw przy opracowywaniu planu. Kosztem polityki (żeby pokazać SLD) wypięli się na mieszkańców. Bardzo nieładnie, wstyd i żenada.

   • Obserwuje obserwatora

    Ten obserwator to jakaś bardzo elokwentna osoba która wie więcej niż mówiło się na spotkaniu tj. radzie. Skąd ta znajomość i patrzenie w chmurki z oczekiwaniem na cud? Pracujesz dla zarządu portów? A może jesteś z GRUPY interesów MORSKICH? Lepiej przeciwdziałać i kłuć z każdej strony, chyba że to komuś nie na rękę.. tylko komu..

  • Kolego- czytasz co piszesz? Kilkanaście miesięcy temu kłamano, że TAKIEGO POMYSŁU WOGÓLE NIE MA. Później próbowano ekspresowo przesunąć granice portu. Teraz bez konsultacji z miastem proceduje się coś co jest niezgodne z DOKUMNETAMI STARTEGICZNYMI MIASTA!!! Wpracowanymi w 2015 roku. I tyle.

  • Drogi „Obserwatorze”, jeśli troskę o miasto nazywasz głupotą, to szkoda słów na dalszy komentarz. Jeśli słuchałeś uważnie słów przedstawiciela ZPS-Ś, to wiesz, że jest już tylko jedna opcja budowy – na wschód od terminala LNG. Z czym to się wiąże? Po raz kolejny z rąbaniem lasu i zajęciem sporego odcinaka pięknej plaży. Z czym jeszcze? Z hałasem i drastycznym zwiększeniem natężenia ruchu zestawów ciężarowych na odcinku Świnoujście – Szczecin… o zwiększeniu zanieczyszczenia powietrza w kurorcie nie wspomnę. Jak widać jedynie radnym SLD nie zabrakło jaj żeby tego wszystkiego już teraz dociekać, nie czekając aż nas Warszawka postawi przed faktem dokonanym. I na koniec, niestety wisi nad nami również widmo specustawy, ulubionego narzędzia rządzących, którzy wiedzą lepiej co nam jest potrzebne a co nie. Po radnych z PO trudno się było spodziewać innej decyzji, bo terminal kontenerowy to „dziecko” ich rządu, ale że Grupa Morska do nich dołączy, to był szok. Tym większy, bo jak pamiętam, to przecież oni latali po Warszowie i w rozmowach z ludźmi obiecywali, że będą ich w tej kwestii reprezentować i bronić. Ciekawe za ile srebrników ich kupiono? Żal i wstyd…

   • Drogi Pix-sie, bardzo dokładnie słuchałem wypowiedzi pana Trojnara i wytłumaczył dlaczego brana jest pod uwagę tylko ta jedna opcja. Mówił też o tym co jeszcze trzeba będzie ustalić i z kim odnośnie dalszych faz, na chwilę obecną koncepcji budowy poru kontenerowego. Jest świadomy wszystkich zagrożeń w tym tych środowiskowych i mówił, że każdą z tych faz będą przedstawiać i konsultować z miastem. Jeżeli koncepcja ( za którą oni płacą) wykaże, że inwestycja będzie opłacalna dopiero wtedy będzie można poczynać dalsze kroki. Samo niezaproszenie tego pana na sesję już było niegrzeczne ( za co pan Teterycz w swoim imieniu przeprosił), a przypominanie komuś o powinnościach, o których ( wnioskuję z wypowiedzi pana Trojnara) pamięta, uważam za niegrzeczne. Same pytania pana Teterycza o pieniądze świadczą o braku wiedzy z zarządzania, bo od kiedy to firmy mówią o kontraktach, za jakie kwoty je zawierają. Moim skromnym zdaniem uchwała to na razie wyrywanie się przed szyk. A jak sam piszesz jeśli wprowadzą to jakąś spec ustawą to jaki możemy mieć teraz na to wpływ?

    • Obserwatorze… zgaduję, że młody już nie jesteś więc powinieneś pamiętać tą cześć historii Polski (nie tak znowu odległej), gdzie ludzie w zdecydowany sposób przeciwstawili się władzy. Może trzeba będzie przypomnieć rządzącym kto i po co ich wybrał? Z pewnością nie po to, żeby działała ta władza na naszą niekorzyść. Piszę o niekorzyści, bo ja nie widzę jakichkolwiek szans ew. terminala kontenerowego w starciu z już istniejącymi terminalami kontenerowymi w rejonie Morza Północnego i Bałtyku? A przy okazji, jaki jest sens budowania tu u nas terminala stanowiącego konkurencje dla tego w Gdańsku, skoro tamten nie osiąga zakładanych obrotów?

 5. Mieszkaniec Warszowa

  Krótko Kto jest przeciwko budowie terminala wypłatę w rublach dostaje.

 6. Czy oni się z księżyca urwali? Podobno od dawna robi sie wszystko by osłabić sld. Ale prosze tego nie robić naszym kosztem, nieudacznicy!

 7. Łapy precz od naszej plaży! Radni PO, PiS i Całej Wstecz wam już dziękujemy!!!!

 8. Osobiście byłam na tej Sesji. Żenada. Dziękuje Pani Joannie Agatowskiej, że głosowanie było imienne teraz wiemy kto jest NASZYM RADNYM, kto dba o nas, a kto o interesy kolegów.

 9. najlepiej jeszcze chińczykom swoje żony oddajcie idioci 🙁

 10. No i dobrze się stało, teraz naiwni wiedzą kim jest pseudo grupa morska i czyje interesiki reprezentuje. Mikulska powinna pod szafę ze wstydu wejść za to co zrobili- tyle pięknych słów a tu takie gówno.

 11. Pamiętliwy Piotr :-)

  Wstyd!!!!

 12. Precz z ludzmi ktorzy majś złe aspiracje

 13. masakra, zadnych kontenerow, a to wyscygowy

 14. Żałosna polityka w wykonaniu radnych pis, po, grupa morska. Jest mi wstyd że mieszkam w takimi osobami na jednej wyspie. Jak tak można robić? Kto ich wybrał?

 15. Jak można z taką łatwością pokazywać że mamy słabą radę. Panie Zdzisławie M******ki, nie pokazuj sie na warszowie, pseudo przyjacielu naszej dzielnicy, chowaj sie lepiej w Karsiborze i przeprawiaj sie karsiborami, tu cie nie chcemy widzieć!!!!!!

 16. Panie Śliwiński kończ waść

  Gratulacje dla radnego niezależnego że stanął po stronie mieszkańców. WSTYD dla dyrektora uzdrowiska – Dariusza Śliwińskiego- WSTYD. Pan jako dyrektor uzdrowiska powinien być w szczególności wyczulony na sprawy inwestycji przemysłowych i powinien sie temu przyglądać w szczególności. A tu okazuje się co innego, jednak te PO to ten sam sy* co w rządzie, krętacze i interesiarze. WSTYD, będę to powtarzać sto razy

 17. Dobrze, że było głosowanie imienne. Teraz wiadomo, kto faktycznie broni interesu mieszkańców. Agatowska i Teterycz wspaniale bronili naszego prawa do informacji i cały SLD pokazał, że ma kręgosłup. No cóż – jedna bitwa przegrana ale walka będzie trwać dalej.

  • W ogóle dobrze się słuchało radnych SLD, widać że byli przygotowani, punktowali tego łysego z portu jak należy. A reszta to jakieś srutututu majtki z drutu Grupa Morska szkoda gadac, PełO tym bardziej. :////

 18. SLD nie głosowałam na Was tylko na PO. Żałuję tego bardzo i nie powtórzę drugi raz tego błędu. Płakać mi się chce obserwując poziom intelektualny niektórych radnych. SLD macie mój głos i mojej rodziny. Pilnujcie dalej interesów mieszkańców. Zastanówcie się również nad łączeniem szkół. Mam dwójkę dzieci w wieku szkolnym w SP6. Nie chcę żeby chodziły do wielkiego molocha.

 19. Radni Prawobrzeża – sprzedawczyki chińskie – mieszkacie wśród nas, a mor…dy będziecie mieli oplute, pakujcie manatki…. tak przegrywa się nie tylko karierę polityczną….. PATAŁAC.HY

 20. Skąd u młodych radnych tyle buty i chamstwa? Tego się nie da słuchać! Te przerywanie, brąchanie pod nosem. Zwracanie uwagi seniorom- kto Was panowie wychowała? Wstyd dla Waszych rodziców i nauczycieli Szanowni Państwa.

 21. A czego wy wymagacie od kobiety co handluje zabawkami, rzeźnika po podstawówce, gościa co żył z kopania nogą w piłkę, czy byłego belfra, który miała ciekawe epizody w przeszłości. tak se wybraliście to macie. Jak trwoga to do Boga? 🙁

 22. Panie Nowicki. Pana sygnet przyda się na bezrobociu:)

 23. Kompletnie nie rozumiem radnych którzy głosowali przeciw tej uchwale. Przecież powinni dbać aby dostać maxa informacji o tak olbrzymiej inwestycji! a oni nie chcą?? to może uczciwiej by było gdyby od razu powiedzieli że chcą tego terminala kontenerowego! nie jestem zwolennikiem SLD ale ci radni mi zaimponowali, potrafią walczyć o ważną sprawę. Na pewno zagłosujemy z rodziną na któryś z nich.

 24. K..wa to chce się wykrzyczeć. D..ki z PO- i tak się właśnie przegrywa wybory. K…wa mać.

 25. Sławuś nic się nie martw. Zawsze do zawodu- do rzeźni- możesz przecież wrócić.

 26. Drodzy Państwo, oglądałam sesje i czuje sie troche zawiedzona. Co prawda mieszkam na lewobrzeżu, w centrum miasta ale bardzo zależy mi na tym co dzieje się w naszym mieście. Nie moge zrozumieć jaki interes mieli radni w tym, aby nie zagłosować , być przeciwnym. Czy takie silne mamy lobby portowe, które sie w końcu ujawniło? Jak tk to przykro mi… bardzo.. myślałam co innego o niektórych radnych. Myślałam że młodzi panowie z PO będą działać na rzecz miasta a nie przeciw niemu. Nie ładnie oj

 27. Merchelski jak ty ludziom na Warszowie w oczy spojrzysz?

 28. Magda Ośrodek J.

  Rozmawiałem kilka dni temu z kobietą, która należy do grupy morskiej i ona mi powiedziała, że dawno postanowiono że trzeba budowę tego portu popierać. I że Międzyzdroje czy wieśniaki z Przytoru to sobie mogą krzyczeć ile wlezie a port i tak będzie. I widać miała rację. I dobrze, że teraz ludzie się dowiedzieli jacy oni wszyscy są i wiadomo, że taki Nowickiemu z Przytoru to nawet granit pod kościołem czy remont dziesięć ulic nie wystarczy by ludzi do siebie przy wyborach przekonać. Na star połowę swoich wyborcóe stracił to jest pewne. Fakt że druga połowa to prawie rodzina i tu bądą może głosować- ale będzie to być może za mało, jeżeli będzie jakiś dobry człowiek z rady osiedla startować z Przytoru.
  Staszyńki radny PIS to poza komentarzem. A ten skoczek niby z Warszowa to z Karsiborza Merchelski to całkowicie przegrany bo chodził po ludziach i mówił jaki to on przeciw, a zrobił co zrobił.

 29. OTL Logostic spóźniliście się z budową terninala. Chinczycy reaktywowali ,, Jedwabny Szlak” Pociągi towarowe z Chin do Londynu jadą teraz tylko 18 dni

 30. Brawo SLD. Kampania się zbliża? Niech ktoś mi tylko powie, że mam glosowac na PO, GM czy PIS. Na SLD nigdy nie głosowałem i nie będe głosował, lecz jak wystartuje Joanna Agatowska to ma Pani mój głos. Gratulacje

  • Lokalnie nie ważny jest szyld partii … Tylko człowiek. Widać że sld chodzi o mieszkańców i nasza wyspę, czego nie można powiedzieć o innych ….

 31. Prawobrzeże mieszkaniec

  Zdrajcy miasta, won w nimi, jak tak można aby być przeciwnymi działaniom które by były ubezpieczeniem dodatkowym dla miasta. Członkowie grupy morskiej sprzedali mieszkańców i pokazali prawdziwe oblicze… wszystko oglądałem i widziałem te wzroki!!

 32. Mieszkaniec Warszowa

  Dziękuję radnym SLD, że zagłosowali za interesem miasta i dzielnicy, w której się wychowałem i którą kocham i kochać będą. Można być za lub przeciw terminalowi ale hasło „nic o nas bez nas” nadal powinno obowiązywać. O całej reszcie – PO, Grupa Morska i PiS – można tylko powiedzieć że wstyd i hańba. Kogo reprezentujecie w radzie? Nas czy biznesiki?

 33. ci radni z prawobrzeżną co protestują przeciwko by powstał dokument, który ma chronić interesy ludzi to chyba samobójcy.

  • Ciekawe dlaczego tak nagle zmienili ton.. interesy i interesiki mają w tym bez-radni Zdzisław M. i Sławomir N. ?

 34. Po co te emocje? Przecież tu chodzi tylko żeby przeprać trochę forsy na jakiś projekcik i … po projekciku. Nawet debil wie, że budowa takiego portu na Bałtyku gdzie mamy tylko dużych portów kontenerowych to poroniony pomysł grupy cfaniaków. Port ledwo dyszy, a oni chcą sobie gierka po horyzont zbudować. Ale żeby radni głosowali przecie swojemu miasto to wstyd.

 35. i wyszło szydło czyli grypa morska z worka, sprzedali się portowi i po i nas mieszkańców prawobrzeża i całego miasta sprzedali

 36. PRZYTÓR będzie pamiętać Sławomirze!

 37. Zakłamańce z tych ludzi. Chodzą i gadają na ulicy, że pójdą w prawo , a jak przychodzi co do czego to biegną w lewo. Merchelski, Nowicki, Staszyński – ale się zwiodłem. Platfusów to się spodziewałem, że tak zrobią, ale że nasi radni nas tak zdradzili. Ale przykro.

 38. NIE DAJMY ZABETONOWAĆ MIASTA!

  Ale kicha!!!! Panowie i pani, którzy głosowali przeciw. Ludzie WAM to zapamiętają. Najpiękniejsza plaża, NATURA2000, odkąd pamiętam mnóstwo ludzi, masa wspomnień. Tego nie można zniszczyć!!!

 39. jestem za rozwojem miasta

  Kroniki manipulują informacja jak za komuny.

 40. Panowie Merchelski i Sławomir Nowicki – to po prostu jest jeden wstyd, bo mieszkacie na prawobrzeżu… A inni też nie lepiej. Staszyński, podobno wielbiciel Warszowa. Szkoda strzępić na was klawiatury.

 41. „Świnoujska rada potrzebuje dojrzałych radnych walczących jak lwy o interesy miasta i mieszkańców…” – w mojej ocenie właściwym postępowaniem jest walka o to, żeby ten terminal kontenerowy powstał, gdyż właśnie to leży w interesie naszego miasta.
  „To tylko dowód na to, że tereny nadmorskie są warte grube miliony złotych. Krótkowzroczność tego typu opinii może wynikać z braku doświadczenia” – właśnie widać, że krótkowzroczni są Ci, którzy głosowali ZA. Prawobrzeże zawsze było i będzie przemysłowe i jeśli ktoś tego nie rozumie, to właśnie charakteryzuje go brak doświadczenia.

  • Jak wdać, nie wszytscy potrafią czytać ze zrozumieniem. W głosowaniu i oświadczeniu nie chodziło o tak lub nie dla terminalu, ale o interes miasta. I tacy jak Merchelski czy infantylny radny Lipiński nie zdali egzaminu dojrzałości. Oglądałam całą tą szopkę w telewizji i mi wstyd że mamy w mieście takich radnych.

   • Zgadzam się z panią Elżbietą. Tego młodego z bródką nie szło słuchać już. A od siebie tylko dodam, że terminal kontenerowy na pięknej plaży to poroniony pomysł. Prywatny biznesik Chińczyka a podatków jak kot napłakał.

  • Kolejny nie wykształciuch. Na prawobrzeży przemysł głupi kotku jest od maks 1970 roku. Czyli od 47 lat. A osiedle powstało w połowie XVIII wieku. Czyli, jak łatwo wyliczyć – 200 lat letnisko, kurort i port, 47 lat letnisko, kąpielisko, osiedle mieszkaniowe i duży port.

   • zubenelgubenupi

    Wtedy to była wiocha a teraz jest miasto. Jakim trzeba być debilem żeby nie chcieć inwestycji dających ludziom pracę a miastu dochody? Ile podatku zapłacił by miastu właściciel jakiegoś pensjonaciku wybudowanego na tym terenie gdzie ma powstać terminal? Bo 600 000 to on nie tylko nie zapłaci rocznie ale nawet nie zarobi przez dziesięć lat.

    • Za 600000 złotych, to nawet nie schylam się na ulicy…
     Miastu i tak nic z tych pieniędzy, bo „Gumol” z „Betoniarą” te pieniądze przeżrą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.