Strona główna / Lokalne / Prezydent chce wyposażyć radnych w tablety
Dziś radni pracują na dokumentach drukowanych na papierze. Kosztowny wydatek ma szybko się zwrócić w przypadku zrezygnowania z tradycyjnych dokumentów. Foto: Wojciech Basałygo

Prezydent chce wyposażyć radnych w tablety

Setki kilogramów papieru można będzie zaoszczędzić, jeśli radni zgodzą się korzystać z tabletów. Dziś do pracy używają dokumentów na papierze. Rocznie są to bardzo duże ilości. Wszystkie projekty uchwał, a także korekty drukowane są na papierze. Prezydent zaproponował radnym na nośniki cyfrowe. Na początku zostanie sprawdzony koszt wdrożenia takiego rozwiązania. Chociaż na pozór kosztowny, powinien szybko się zwrócić w przypadku rezygnacji z masowego drukowania dokumentów.

Radni mogliby za pomocą tabletów mogliby zapoznawać sie z materiałami potrzebnymi do podejmowania uchwał, ale także komunikować się z mieszkańcami i uzupełniania swoich stron internetowych. Pozostaje jedynie pytanie – ilu radnych będzie potrafiło korzystać z nowych technologii. W radzie miasta bowiem zasiadają także starsi radni, mogący mieć problem z obsługą urządzeń.

Zobacz również

Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo w programie “Za starzy by umrzeć młodo” oraz sobotni wieczór z muzyką na żywo w Browarze Miedziowy44!

Już 18.06.21r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wieczór ze Stand-Up Comedy w kolaboracji Maciej ,,Lobo’’ …

2 komentarze

  1. biedni radni … nie stać ich żeby 200 zł wydać.. jacy oni biedni

  2. na problemy z drzewami trzeba szybkorosnące drzewa gmo wynalezc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.