Strona główna / Lokalne / Ile pieniędzy może dostać pracodawca zatrudniając bezrobotnego?
Pracownicy Centrum Aktywności Zawodowej chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Szczegółów można szukać na stronie: internetowej www.caz.swinoujscie.pl i Facebooku www.facebook.com/CAZwSwinoujsciu

Ile pieniędzy może dostać pracodawca zatrudniając bezrobotnego?

Pracodawca, który zatrudni osobę bezrobotną może liczyć na wsparcie finansowe z urzędu pracy. Tego rodzaju działanie przynosi obustronne korzyści. Pracodawcy mogą zminimalizować koszty związane z zatrudnieniem nowego pracownika, a osoby bezrobotne uzyskują większe szanse na znalezienie zatrudnienia.

Wielu przedsiębiorców już w początkowej fazie swojej działalności potrzebuje dodatkowych rąk do pracy, ale nie stać ich na ponoszenie pełnych kosztów zatrudnienia nowego pracownika. Refundacja kosztów zatrudnienia nowego pracownika, dopłaty do jego wynagrodzenia i dofinansowanie składek ZUS oraz zwrot kosztów wyposażenia nowego stanowiska pracy – to tylko kilka z form wsparcia finansowego oferowanego przez powiatowe urzędy pracy dla firm zatrudniających osoby bezrobotne. Na jakich warunkach można z nich skorzystać?

Katalog form wsparcia oferowany pracodawcom jest bardzo szeroki. Istnieje możliwość wyboru rozwiązania dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Kwoty przeznaczone na różne formy pomocy nie są małe –Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu w 2016 roku wydał na ten cel ze środków Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego ponad 3 mln zł.

Pracodawca może liczyć na refundację kosztów, związanych z utworzeniem nowego stanowiska pracy. Jeśli zadeklaruje się zatrudnić bezrobotnego przez okres 24 miesięcy urząd pracy zwróci przedsiębiorcy koszty, które poniósł na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy do wysokości 20 000 zł.

Od 2016r przedsiębiorcy mogą starać się o refundację części kosztów zatrudnienia osób bezrobotnych, które nie ukończyły 30 roku życia. Jest to nowa forma wsparcia, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pracodawców. W ramach tej formy można uzyskać nawet 26 000 zł.

Zdecydowanie najbardziej polecaną formą pomocy dla pracodawców są prace interwencyjne. Katalog stanowisk w ramach tej formy wsparcia jest otwarty. W 2017 roku przeznaczono na ten cel ponad 300 tysięcy złotych. Wysokość pomocy dla pracodawcy jest uzależniona od rodzaju umowy i długości zatrudnienia. Można zyskać nawet do 6 000 zł.

W dalszym ciągu bardzo dużą popularnością cieszą się staże. Dzięki tej formie wsparcia pracodawca zyskuje pracownika, który spełnia jego oczekiwania nabywając umiejętności praktyczne do wykonywania konkretnej pracy, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów finansowych.

Od ponad 7 lat Centrum Aktywizacji Zawodowej w Świnoujściu zajmuje się realizacją różnego rodzaju projektów wspierających lokalnych przedsiębiorców. Udzielamy wsparcia finansowego, wspieramy rozwój zawodowy, pomagamy w procesach wyszukiwania kandydatów do pracy. Inicjujemy spotkania branżowe oraz konferencje dotyczące problemów lokalnego rynku pracy. Pomagamy w legalnym zatrudnianiu cudzoziemców.

Kto może sięgać po wsparcie z Urzędu Pracy? Gdzie szukać informacji o wysokości pomocy ? Zadzwoń pod numer 91-321-97-77  lub wejdź na stronę www.caz.swinoujscie.pl i dowiedz się więcej.

Pracodawco – obniż koszty zatrudnienia pracownika!

Przypominamy, że nie musisz płacić składek na Fundusz Pracy jeżeli:

– zatrudnisz osobę bezrobotną, która ukończyła 50 rok życia lub zatrudnisz skierowaną osobę bezrobotną, która nie ukończyła 30 roku życia (okres pierwszych 12 miesięcy zatrudnienia).

Zobacz również

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce …

2 komentarze

  1. ⛱⃞ ⃟ ⭕⭕⭕⭕⭕ ❌❗

    Nie dość, że frajerzy robią dla niech za pół darmo, to jeszcze łaskę robią, że kogoś raczą zatrudnić.

    Czyli ktoś po trzydziestce nie ma szans na zatrudnienie, bo pracodawca będzie wolał zatrudnić gówniarza, bo z tego dodatkowo będzie drugim bokiem ciągnął szmal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.