Strona główna / Lokalne / Nowy Komendant Pomorskiego Dywizjonu SG

Nowy Komendant Pomorskiego Dywizjonu SG

Płk SG dr Piotr Patla, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, wprowadził 11 lutego nowego Komendanta Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Obowiązki te będzie pełnił kmdr por. SG Zbigniew Iracki, który zastąpił kmdr. SG Marka Mosionka.
Uroczystość odbyła się z udziałem kadry kierowniczej Pomorskiego Dywizjonu SG. Komendantowi Morskiego Oddziału Straży Granicznej towarzyszył jego zastępca, kmdr SG Wojciech Heninborch. Płk SG dr Piotr Patla życzył kmdr. por. SG Zbigniewowi Irackiemu powodzenia w realizacji zadań na tym odpowiedzialnym stanowisku. Podkreślił, że nie jest to możliwe bez dobrej współpracy z podległymi funkcjonariuszami. Obejmujący obowiązki szefa świnoujskiego dywizjonu podziękował za obdarzenie go zaufaniem przez przełożonych.
Kmdr por. SG Zbigniew Iracki do służby w Straży Granicznej został powołany w 1991 roku. Pełnił służbę m.in. w służbach dyżurnych, na stanowisku zastępcy dowódcy jednostki pływającej SG-311, a przez ostatnie lata był zastępcą Komendanta Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku Westerplatte. Dotychczasowy Komendant Pomorskiego Dywizjonu SG 10 lutego przeszedł na emeryturę.

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

Jeden komentarz

  1. Cieszy się, czy żali?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.