Strona główna / Lokalne / Nowy Komendant Pomorskiego Dywizjonu SG

Nowy Komendant Pomorskiego Dywizjonu SG

Płk SG dr Piotr Patla, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, wprowadził 11 lutego nowego Komendanta Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Obowiązki te będzie pełnił kmdr por. SG Zbigniew Iracki, który zastąpił kmdr. SG Marka Mosionka.
Uroczystość odbyła się z udziałem kadry kierowniczej Pomorskiego Dywizjonu SG. Komendantowi Morskiego Oddziału Straży Granicznej towarzyszył jego zastępca, kmdr SG Wojciech Heninborch. Płk SG dr Piotr Patla życzył kmdr. por. SG Zbigniewowi Irackiemu powodzenia w realizacji zadań na tym odpowiedzialnym stanowisku. Podkreślił, że nie jest to możliwe bez dobrej współpracy z podległymi funkcjonariuszami. Obejmujący obowiązki szefa świnoujskiego dywizjonu podziękował za obdarzenie go zaufaniem przez przełożonych.
Kmdr por. SG Zbigniew Iracki do służby w Straży Granicznej został powołany w 1991 roku. Pełnił służbę m.in. w służbach dyżurnych, na stanowisku zastępcy dowódcy jednostki pływającej SG-311, a przez ostatnie lata był zastępcą Komendanta Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku Westerplatte. Dotychczasowy Komendant Pomorskiego Dywizjonu SG 10 lutego przeszedł na emeryturę.

Zobacz również

Strażacy przyjechali na ratunek młodej mewie

Młode mewy uczą się latać. Jednym to wychodzi lepiej, innym mniej. Jeden z ptaków zahaczył …

Jeden komentarz

  1. Cieszy się, czy żali?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.