Strona główna / Lokalne / Radni Grupy Morskiej tłumaczą dlaczego byli przeciwni uchwale SLD

Radni Grupy Morskiej tłumaczą dlaczego byli przeciwni uchwale SLD

Radni Grupy Morskiej Cała Naprzód przesłali do naszej redakcji swoje oświadczenie, w którym tłumaczą dlaczego byli przeciwni uchwale zaproponowanej przez klub SLD podczas ostatniej sesji rady.

“W związku z falą ataków skierowanych na radnych zrzeszonych w Klubie Radnych Grupa Morska – Cała Naprzód, w wyniku odrzucenia przez nich projektu uchwały zgłoszonego pod obrady dnia 9 lutego 2017 r. przez Klub Radnych SLD, oświadczamy, że przedmiotowy projekt uchwały zaopiniowaliśmy negatywnie, ponieważ:

 1. Wbrew deklaracjom projektodawców, nie wnosił on do kwestii koncepcji budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu niczego więcej niż to, co z mocy prawa musi być w tej koncepcji zawarte.
 2. Odpowiedzi na pytania postawione w projekcie uchwały nie mogą zostać udzielone wcześniej, niż na poszczególnych etapach opracowywania koncepcji, co czyniło jej przyjęcie bezzasadnym.
 3. Trwając na niejednokrotnie zgłaszanym stanowisku, że merytoryczna dyskusja nad planowaną inwestycją może się odbywać dopiero w oparciu o przedłożoną mieszkańcom koncepcję, zwracamy uwagę na fakt, że gotowość Klubu Radnych SLD do rozważania budowy portu wewnętrznego dowodzi potencjalnej zgody jego członków na przeprowadzenie dróg transportowych do i z portu aż w granice miasta.
 4. W związku z powyższym nie można było uznać przedłożonej propozycji za nic więcej, jak tylko przejaw próby konfliktowania mieszkańców naszego miasta i zdyskredytowania radnych, którzy opowiedzą się przeciw niej.
 5. Jeszcze raz kategorycznie oświadczamy, że odrzucenie przez nas projektu tej uchwały nie jest głosem ani za, ani przeciw budowie terminala kontenerowego, a jedynie aktem niezgody przeciwko politycznym manipulacjom.
 6. Jednocześnie oświadczamy, że głos większości mieszkańców Świnoujścia oddany w zapowiedzianym referendum, będzie dla nas wiążący.

Radni Rady Miasta Świnoujście:

Sławomir Nowicki

Alicja Bohdziewicz

Zdzisław Merchelski

Sebastian Olszar”

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

5 komentarzy

 1. Też już nie mogę słuchać tego pana ze zdjęcia. Swoim głosowaniem z kolegami pokazał swoje stanowisko. A z tego srutututu co sobie napisali nic nie wynika. Kuriozalna próba ratowania twarzy, ale kto to teraz kupi?

 2. NIE WIERZE W ANI JEDNO SŁOWO TEGO PANA ZE ZDJĘCIA

 3. Na tą gębę już patrzeć nie można. Czego oni chcą? Jaki mają interes? Niech sobie oszczędzą i sami odejdą, albo spotka ich przykra porażka. Szkoda że ta grupa morska jest taka… przemysłowa.

 4. dokładnie, nie było w mieście jeszcze takich lawirantów jak ludzie z Grupy Morskiej. Nikt Wam już nie wierzy.

 5. Weźcie się ogarnijcie bo nikt wam już nie wierzy. Udajecie przeciwników żeby przeciągnąć temat do czasu aż rząd wprowadzi specustawę. Kogo wy chcecie oszukać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.