Strona główna / Lokalne / Miasto wybuduje nowe przedszkole i długo wyczekiwany zakład opiekuńczy

Miasto wybuduje nowe przedszkole i długo wyczekiwany zakład opiekuńczy

Przy ulicy Bydgoskiej planowana jest lokalizacja nowego Zakładu Pielęgnacyjno Opiekuńczego oraz nowego przedszkola.

Budowa zakładu przeznaczonego dla najstarszych mieszkańców miasta jest priorytetem. Początkowo obiekt miał wybudować prywaty inwestor na działce zakupionej od miasta. Gdy inwestor wycofał się, miasto pierwotnie podjęło decyzję o samodzielnej budowie ZPO w pobliżu szpitala miejskiego. Bliskość innej placówki medycznej, lekarzy i pielęgniarek przemawiała za tą lokalizacją. Zgodnie z decyzją Prezydenta ZPO powstanie jednak w pierwotnej lokalizacji – przy ulicy Bydgoskiej. Podyktowane to jest większą powierzchnią terenu i możliwością rozbudowy zakładu w  przyszłości. Aktualnie Zastępca Prezydenta Paweł Sujka ,z zespołem, realizuje dokładny plan inwestycyjny, który określi, co powinno i musi się znajdować w obiekcie To  umożliwi ogłoszenie przetargu na wykonanie projektu oraz budowę obiektu. W budżecie miasta zabezpieczono kwotę 7 mln zł na realizację inwestycji, która powinna powstać w przeciągu najbliższych lat.

Projekt budowlany nowego przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej jest już gotowy. Rozpoczęcie inwestycji uzależnione jest od dofinansowania unijnego, o które aplikujemy.

Placówka byłaby 8-oddziałowym przedszkolem integracyjnym, przeznaczonym do edukacji przedszkolnej dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat z możliwością rozbudowy w przyszłości o dodatkowe dwa oddziały. W projekcie  znajduje się  8 sal dydaktycznych, każda z dostępem do szatni i łazienki dla dzieci oraz magazynem leżaków; duża sala gimnastyczna z widownią na 150-200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym z możliwością podzielania na dwie mniejsze akustycznie wyciszone  sale, sala rehabilitacyjna; gabinet logopedyczny; gabinet dydaktyczno-terapeutyczny, wielofunkcyjny plac zabaw.

Szacowany koszt inwestycji, w części budowlanej, to ponad 7 milionów złotych. Miasto ma otrzymać 85 – procentowe dofinansowanie ze środków unijnych na realizację tego zadania.

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.