Strona główna / Lokalne / Komentarz: Niewiastę dzielną, któż znajdzie…

Komentarz: Niewiastę dzielną, któż znajdzie…

Nadchodzące marcowe dni prowadzą nas do refleksji nad losem żołnierzy niezłomnych , tych którzy stanowili polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne, a wśród nich nad historią kobiet, które dzieliły los swoich chłopców, narzeczonych, braci…

Wśród wymienionych jest Danuta Siedzikówna >Inka>  , która oczekując na wyrok śmierci przesyła do swych przyjaciół gryps >Jest mi smutni, że muszę umierać. Powiedzcie mojej babci ,że zachowałam się jak trzeba> Kobiety walczące o najwyższe wartości niepodległość, wolność, demokrację, były sanitariuszkami, łączniczkami , niejednokrotnie brały udział  w  walkach. Poświęciły swoje młode życie ideom, które uważały za słuszne, ideom ,które przetrwały próbę czasu i stały się kamieniem węgielnym demokratycznego państwa.

Dzisiaj młode, piękne, wykształcone kobiety również realizują  się w życiu rodzinnym i zawodowym. Jednak dzięki sytuacji politycznej, naszego państwa, czas nie wymaga od nich życia pełnego heroizmu i najwyższej ofiary… Zdobywają wiedzę, zakładają rodziny, wychowują dzieci, podejmują ważne zadania zawodowe. Wszystko w oparciu o szczególne walory kobiecości delikatność, intuicję, pewną skromność , czasem powściągliwość i godność .Te cechy sprawiają, że kobieta ,szczególnie w Polsce, jest otoczona  najwyższym szacunkiem .Oczywiście nie trzeba tu dodawać, że kobiety odnajdują się na najważniejszych stanowiskach w państwie , pretendują do wielu odpowiedzialnych ról i znakomicie się w nich sprawdzają. Demokracja, bowiem daje równe prawa kobietom i mężczyznom. Jak więc rozumieć, nieliczne na szczęście, grupy rozkrzyczanych kobiet, które wśród wulgaryzmów  ,w sposób obsceniczny domagają się no ulicach miast   rzekomych praw… Kto zniszczył ich delikatność, powściągliwość, kulturę .Dlaczego przywdziane w czarne szaty szukają usprawiedliwienia dla czynów, które zarówno dla mężczyzn jak i kobiet są zabronione. Szczególnie dziwi mnie udział w tych żałosnych manifestacjach kobiet, które z racji pełnionych funkcji powinny znać zasady demokracji  i kultury życia społecznego…

Wszystkim Paniom zarówno młodym i dojrzałym życzę aby marcowe dni były dla Was radosne i oby wasza kobiecość w domu i w pracy sprawiała, że życie społeczne będzie oparte o pozytywne cechy kobiecej natury, a co za tym idzie szczęśliwe.

Agnieszka Stój, Prawo i Sprawiedliwość

 

Zobacz również

Jutro nie będzie wody na ulicy Chodorowskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z wymianą przyłącza wodociągowego w …

25 komentarzy

 1. Agnieszka nigdy nie była członkiem Po

 2. Andrzej Jankowski

  Pani Agnieszko będąc w PO nie pisała pani tyrad o Żołnierzach Wyklętych ? Co się stało że tak pani zmieniła swe zainteresowani ?

 3. To co napisała ta pani to pochwałs kobiet afirmacja kobiecej natury,napisała tak jak jest moim zdaniem moźe liczýć na poparcie wuborców w walce o prezydenyurę

 4. Żenująca wypowiedź partyjnej tuby, żenująca bo dla kariery zrobi wszystko żeby przypodobac sie swoim pracodawcom (patrz Brudziński), i podwójnie żenujaca ,ponieważ sama będąc kobietą w obrzydliwy sposób obraza panie dla których godność, poczucie krzywdy i niesprawiedliwości, empatia, wolność,demokracja to wartości wyższe. Pani Stój!! nie idź tą droga jak powiedział klasyk, z takim zdaniem o kobietach nawet nie ma co marzyć o świnoujskiej prezydenturze.

 5. a co tu robi w tym doborowym towazystwie człowiek, który nazywa Polaków warcholami ?
  Kto go zaprasza ? Wstyd !!

 6. Aguś tak trzymać ,masz rację pozdrawiam

 7. Czy redakcja za darmo publikuje te pisowskie wypociny ?? Bo jeśli jest to płatny artykuł to chyba jakaś stosowna wzmianka na ten temat by się przydała… Przynajmniej żeby było jasne że nie popieracie pisu tylko sprzedajecie im miejsce na portalu.

 8. Ta pani tak dobrze zna historie jak wjeżdża na prom. Co niedziela w kościele ale wychwala wyczyny “wyklętych” ! Gdzie szacunek dla ofiar tych “żołnierzy” ?

 9. Ta Pani skończyła przynajmniej kilka szkół…bez obawy…..

 10. Prawicowy głos skierowany do prawicowej części elektoratu,odważnie i konkretnie…….

 11. Ta pani skończyła jakąś szkołę? przecież to kompromitacja , wstyd i żenada. Misiewiczka.

 12. Ma konkretne poglądy i je wyraźa
  Nie czai się na nowoczesność tylko pisze co myśli.Wolno jej .demokracja jest .Poukładana kobitka warto na nią głosować

 13. Wspaniale Aga ,tak trzymać pozdrowienia od sąsiadów

 14. Ten partyjny bełkot jest dowodem do czego prowadzi utrudniony dostęp do specjalisty. Żałosne

 15. Wypowiada sie o takich sprawach z uśmiechem na ustach. To jest po prostu wstyd, misiewiczka.

 16. pani Stój jest nie poważna w tych tekstach. Obraża konkretna grupę społeczną, aby przypodobać się konkretnej grupie jej elektoratu. Pani zachowuje się identycznie jak Pani Poseł Pawłowicz. Identyczne słowa, identyczny język i identyczne myśli. Strach pomyśleć co będzie dalej…

 17. Milczenie jest zlotem. Szczegolnie pani tą maksymę polecam.

 18. Pani Agnieszko szkoda komentarza i pani .Nasi mieszkańcy zwani lewaki opują panią za dobre słowo i prawdę .Nie warto się wychylać w tym lewackim mieście opluwaczy .Tym ludziom potrzeba imigrantów przysłać gdzie pokazaliby im gdzie ich miejsce .Może wtedy doszłoby coś do łba a zwłaszcza kobietom ….

 19. Pani Januszowa, a co by Pani powiedziała dziewczynie którą przed Nowym Rokiem wiozłem stopem z Międzyzdrojów: z twarzą jak jeden wielki krwiak, ze złamanymi żebrami, skopanej przez “narzeczonego” i jego kolegę. Której nikt – począwszy od personelu szpitala do którego zgłosiła się zaraz po pobiciu, poprzez właściciela pensjonatu w którym to się wydarzyło, aż po współpasażerów pociągu, nie próbował zaprowadzić na policję i zgłosić tego co się stało, a ona sama bała się to zrobić w obawie przed oprawcami? A co Pani powie setkom tysiącom żon pranych po pyskach przy cichej zgodzie otoczenia? To jak, te równe prawa (które faktycznie mamy na papierze) rzeczywiście są respektowane? Dopóki w głowach będziecie mieli tylko kościelną obłudę i zacofanie, dopóty jest o co walczyć.

 20. I znowu ci o tych żołnierzach wyklętych, a czemu nie mówią głośno co ci żołnierze robili z ludnością cywilną jak mordowali.,gwałcili, palili i kradli w imię niby słusznej sprawy. Wiemy że nie wszyscy tacy byli ale każą nam czcić wszystkich

 21. Boże… artykuł po artykule coraz lepsze newsy. Co ona wygaduje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.