Strona główna / Lokalne / Przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Sienkiewicza modernizują ujęcie wód leczniczych

Przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Sienkiewicza modernizują ujęcie wód leczniczych

Przez wiele lat przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Słowackiego był odwiert, z którego Uzdrowisko Świnoujście za pomocą pompy głębinowej czerpało solankę służącą do zabiegów sanatoryjnych. W ostatnim czasie zaobserwowano znaczny spadek wydajności odwiertu.

Stary budynek odwiertu został rozebrany. Wkrótce w jego miejsce stanie nowy.  Uzdrowisko Świnoujście przebudowuje w tym miejscu ujęcie wód leczniczych oraz rekonstruuje otwór przy ul. Henryka Sienkiewicza 26  w celu zwiększenia jego wydajności i umożliwienia dalszej eksploatacji.

To jeden z trzech odwiertów zlokalizowanych w Świnoujściu. Oprócz odwiertu “XXX-lecia”, posiada także odwiert “Jantar” oraz “Teresa”.

W ramach przetargu wybrano firmę z Międzyrzecza, która wykona modernizację za 393 tys. zł.

Woda z tego miejsca wykorzystywana jest do zabiegów leczniczych: kąpieli solankowych, wannowych i basenowych oraz inhalacji.

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

4 komentarze

  1. Od małego pamiętam że “domek baby jagi ” to był szalet miejski więc teraz się nie dziwię że tam znaleziono żródła solankowe ! Gratuluję odkrycia !

  2. A to ciekawostka bo wczoraj przeczytałem na ipudel że to był domek baby jagi a teren sprzedano pod lodziarnie itp.Wynika z tego że redaktorka pudla fantazja poniosła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.