Strona główna / Lokalne / Co wolno, a czego nie w strefach uzdrowiskowych

Co wolno, a czego nie w strefach uzdrowiskowych

Wielu mieszkańców miasta zastanawia się, czy można wycinać bez ograniczeń drzewa rosnące wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej. Sprawdziliśmy, na których obszarach miasta wymagane jest zachowanie 65-procentowego współczynnika terenów zielonych, aby miasto nie straciło statusu uzdrowiska.

Część Świnoujścia podzielono na trzy strefy uzdrowiskowe: A,B i C. Największe restrykcje obowiązują w strefie A.  W granicach takiej strefy mogą działać hotele, pensjonaty, restauracje i kawiarnie. Nie wolno natomiast prowadzić zakładów przemysłowych, targowisk, stacji paliw i lokalizować obiektów negatywnie wpływających na środowisko. Procentowy udział terenów zieleni musi wynosić nie mniej niż 65%. W przypadku Świnoujścia nie może być zatem mniejszy niż 103 hektary. Strefa obejmuje m.in plażę, wydmy, dzielnicę uzdrowiskową i największy teren zielony – las ograniczony ulicami: Żeromskiego, Moniuszki i Bałtycką o powierzchni ok 48,6 ha.

Obszar strefy uzdrowiskowej B ma powierzchnię 173 hektarów. To między innymi część Parku Zdrojowego. W jej granicach nie wolno wycinać drzew leśnych i parkowych., a także lokalizować stacji benzynowych.

Strefa C ma najmniej restrykcji. W Świnoujściu ma powierzchnię 638 hektarów. Na jej terenie zabrania się wyrębu drzew i prowadzenia działań mających negatywny wpływ na środowisko.

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

4 komentarze

  1. Niedlugo z uzdrowiskowej miejscowosci bedzie tak jak w poznaniu bede lezal i bede widzial bloki a tu za kilka lat bedzie hotel na hotel co wlasnie odroznialo plaze od innych jak np kolobrzeg

  2. Dobry temat. Szkoda, ze nie wyczerpany. Znamy przypadki kiedy przekraczano poziom hałasu i były problemy z tego powodu, właśnie ze względu na strefy uzdrowiskowe.

  3. Żałosny podział pod inwestorów. Dlaczego kraniec wyspy przy wiatraku jest w strefie C albo w żadnej? Tam właśnie jest bardzo dużo wartościowego drzewostanu.

  4. ⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔

    Dlaczego z strefie ????⇰???? ostatnio rżnęli zdrowe niezagrażające nikomu drzewa na Górce między ulicami Wyspiańskiego i Matejki❔❕

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.