Strona główna / Lokalne / Molo w Świnoujściu. Trwają rozmowy z Adler Schiffe

Molo w Świnoujściu. Trwają rozmowy z Adler Schiffe

Są plany budowy mola w Świnoujściu. Miałoby wchodzić w morze na wysokości al. Baltic Park Molo. Obiekt miałby być jednocześnie pomostem spacerowym dla turystów i mieszkańców, a także przystanią morską do której przypływałyby statki białej floty. Molo miałoby być wybudowane przez Zdrojowa Invest w kooperacji z Adler Schiffe – największym armatorem statków wycieczkowych w pobliskiej części Niemiec.

Przypomnijmy, Adler ma już doświadczenie w budowie tego typu konstrukcji. W 2004 roku przedłużono molo w Międzyzdrojach, aby mogły do niego dopływać statki pasażerskie. Na wydłużenie pomostu armator wydał 2 mln euro. W ramach zainwestowanych pieniędzy Adler-Schiffe będzie armatorem mola do 2044 roku.

Zobacz również

Firmy w ING mogą skorzystać z innowacyjnej usługi – aplikacji eTerminal

ING wdrożył aplikację mobilną, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na telefonie lub tablecie z systemem …

5 komentarzy

 1. Czy to znaczy ze na wybrzeżu nie będzie juz adlerow ?

 2. No to widać wyrażnie że tu wszystko jest budowane nie dla mieszkańców tylko pod tych „ojrowych” ! A zresztą to po co nam tu jakieś molo – przejdę się z rodziną do wiatraka i też jest atrakcja i to za darmo ( chyba że ktoś wpadnie kiedyś na głupi pomysł i zacznie tam też pobierać opłaty ) !

 3. ⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔

  To molo nie jest dla motłochu…

 4. Przecież miasto pisało ze molo ma być wybudowane razem z tymi czworakami na wydmach! Wiec oszukali mieszkańców? Jeśli tak to trzeba zabrać te wybudowane bloki…n cele miejskie. Chyba,ze inwestor wybiorę się z umowy.

 5. ⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔

  Wynocha z molem kołtuny.

  Obiecali molo, a teraz szukają frajerów kto za nich to zbuduje.
  Nie dość, że te kołtuny zniszczyły wydmy, to teraz zabierają się za niszczenie plaży.
  DNO!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.