Strona główna / Lokalne / Molo w Świnoujściu. Trwają rozmowy z Adler Schiffe

Molo w Świnoujściu. Trwają rozmowy z Adler Schiffe

Są plany budowy mola w Świnoujściu. Miałoby wchodzić w morze na wysokości al. Baltic Park Molo. Obiekt miałby być jednocześnie pomostem spacerowym dla turystów i mieszkańców, a także przystanią morską do której przypływałyby statki białej floty. Molo miałoby być wybudowane przez Zdrojowa Invest w kooperacji z Adler Schiffe – największym armatorem statków wycieczkowych w pobliskiej części Niemiec.

Przypomnijmy, Adler ma już doświadczenie w budowie tego typu konstrukcji. W 2004 roku przedłużono molo w Międzyzdrojach, aby mogły do niego dopływać statki pasażerskie. Na wydłużenie pomostu armator wydał 2 mln euro. W ramach zainwestowanych pieniędzy Adler-Schiffe będzie armatorem mola do 2044 roku.

Zobacz również

Kolejne szczepienia za nami. W przyszłym tygodniu – grupa “80 Plus”

Początek tygodnia rozpoczęliśmy od informacji dotyczącej problemów z dostawą szczepionek Pfizera. Na szczęście część preparatu …

5 komentarzy

 1. Czy to znaczy ze na wybrzeżu nie będzie juz adlerow ?

 2. No to widać wyrażnie że tu wszystko jest budowane nie dla mieszkańców tylko pod tych “ojrowych” ! A zresztą to po co nam tu jakieś molo – przejdę się z rodziną do wiatraka i też jest atrakcja i to za darmo ( chyba że ktoś wpadnie kiedyś na głupi pomysł i zacznie tam też pobierać opłaty ) !

 3. ⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔

  To molo nie jest dla motłochu…

 4. Przecież miasto pisało ze molo ma być wybudowane razem z tymi czworakami na wydmach! Wiec oszukali mieszkańców? Jeśli tak to trzeba zabrać te wybudowane bloki…n cele miejskie. Chyba,ze inwestor wybiorę się z umowy.

 5. ⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔⫓⫔

  Wynocha z molem kołtuny.

  Obiecali molo, a teraz szukają frajerów kto za nich to zbuduje.
  Nie dość, że te kołtuny zniszczyły wydmy, to teraz zabierają się za niszczenie plaży.
  DNO!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.