Strona główna / Lokalne / Wpadł 28-latek włamujący się do piwnic

Wpadł 28-latek włamujący się do piwnic

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza. 28-latek ma na swoim koncie co najmniej 11 przestępstw.  Sprawca pokonując zabezpieczenia, włamywał się do piwnic i kradł wartościowe przedmioty. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

–  Jego łupem padły m.in. elektronarzędzia, rowery i odzież. Łączna suma strat na szkodę pokrzywdzonych wyniosła blisko 8.000 zł. Zatrzymany to mężczyzna w wieku 28 lat prowadzący koczowniczy tryb życia. Policjanci udowodnili zatrzymanemu łącznie 11 tego typu czynów, tj. osiem włamań i trzy usiłowania. W trzech ostatnich czynach 28-latek zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż został spłoszony przez mieszkańców bloku, którzy akurat zeszli do pomieszczeń piwnicznych – informuje asp. sztab. Beata Olszewska z policji.

Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do wszystkich zarzucanych mu przestępstw, wnioskując o skazanie go na rok i 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia pokrzywdzonym wyrządzonych szkód.

Zgodnie z kodeksem karnym za włamania i kradzieże mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze nadal wyjaśniają okoliczności tych spraw. Część utraconych przedmiotów odzyskali, aktualnie sprawdzają m.in. gdzie trafiało skradzione mienie.

Zobacz również

Terminal Promowy Świnoujście jest naszym „oczkiem w głowie”

W portach Szczecin-Świnoujście w 2021 roku spółki przeładunkowe obsłużyły 33,2 mln ton ładunków osiągając tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.