Strona główna / Lokalne / Radni Grupy Morskiej, PO i PiS chcą odwołać przewodniczącą Joannę Agatowską

Radni Grupy Morskiej, PO i PiS chcą odwołać przewodniczącą Joannę Agatowską

Wniosek radnych Platformy Obywatelskiej, Grupy Morskiej Cała Naprzód oraz Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie prezydium Rady Miejskiej w Świnoujściu ostanie przegłosowany podczas nadzwyczajnej sesji rady dotyczącej zmian w świnoujskiej oświacie.

Wniosek został wprowadzony do porządku obrad. Za głosowało 13 radnych, przeciwnych było 7 (wszyscy SLD). Podczas wtorkowej sesji nie jest obecny radny Kazimierz Nowicki (niezrzeszony).

W prezydium rady zasiadają: Joanna Agatowska (SLD), Ryszard Teterycz (SLD) i Dariusz Śliwiński (PO).

Komentarz: Dla nikogo nie jest tajemnicą, że tak naprawdę chodzi o odwołanie z funkcji przewodniczącej rady Joanny Agatowskiej. Pod wnioskiem podpisali się radni Grupy Morskiej, PO i dołączył PiS. Do głosowania ma dojść po głosowaniu nad uchwałą dotyczącą reformy szkolnictwa – jeszcze dziś. Wnioskodawcy mogą postawić na swoim z powodu nieobecności na sesji nadzwyczajnej radnego Kazimierza Nowickiego, który przebywa w szpitalu i który działa w nieformalnej koalicji z klubem SLD (przyp. mogłoby to zaważyć na głosowaniu w przypadku, gdyby któryś z radnych wstrzymał się od głosowania). Czy w Świnoujściu powstała pierwsza w Polsce koalicja PO-PIS? Faktem jest, że Joanna Agatowska, w przypadku wprowadzenia przepisów o dwóch kadencjach, jest dziś poważnym kandydatem na prezydenta miasta Świnoujścia. Działania związane z jej odwołaniem mają ewidentnie osłabić ją w walce o to stanowisko. Wniosek jest też efektem niedawnej „uchwały terminalowej”, której SLD nie udało się podjąć, ale która kosztowała kluby PO-PIS – Grupa Morska znaczne stary wizerunkowe.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

11 komentarzy

 1. Całe moje wsparcie dla pani Joanny Agatowskiej. O radnych PO, PiS i grupy morskiej szkoda gadać. Wstydźcie się wszyscy!

 2. Co za masakra! co to za egzotyczna koalicja PO – PIS – Grupa Morska?? ludzie bez honoru, zamiast przekonywać ludzi racjonalnymi argumentami za tym portem kontenerowym, jeśli w ogóle jakieś plusy tego są. To oni posuwają sie do takich prymitywnych gierek? wcześniej głosowałem na PO, ale po takich akcjach to brzydzę się nimi.

 3. Trzymam kciuki za p. Asią. PO i PIS nie powinni zostać wybrani do rady miasta.

 4. Biedny pan Merchelski vel zmieniłem zdania trzy razy. Biedny pan Lipiński vel Lipa na kiometr i Borowski- beczółka. Jakie smutaśne minki. Ale najbardziej mi żal pańcia Sławusia Nowickiego. Co teraz będzie? Co będzie? A już miałem być Pańciem przewodniczącym. Już- tuż tuż.

 5. Dzisiejsze głosowanie radnych przekonało mnie do końca- wie na kogo będę głosować i ma już swoją kandydatkę na prezydenta.
  ps. przyznaje się bez bicia- to ja głosowałem wcześniej na PIS. I już nigdy tego nie zrobię.

 6. Ale super wyniki! :-)

  Ale sobie wymyślili- koalicyjkę z PIS. Nowicki i Grupa Morska- i co nie udało się? Wasze miny, szczególnie u Sławomira Nowickiego są bezcenne. Watro było to oglądać na żywo w TV Słowianin.

 7. OD dziś głosuje tylko na SLD! Won Nowicki i Grupa Morska- cfaniaki!

 8. Asia – jestem z tobą. Co nas nie zabije to nas wzmocni! Ja będę na Ciebie głosować i moja rodzina również. Widać, że Platformie, PiS i Morskiej brakuje merytorycznych argumentów.

 9. Czas wywozić PO, PIS i Gm na taczkach! Skandal! Dośc tej buty!
  Mszczą się za terminal!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.