Strona główna / Lokalne / Straż graniczna odzyskała dwie zagęszczarki

Straż graniczna odzyskała dwie zagęszczarki

Dwie zagęszczarki, z których jedna pochodziła z kradzieży w Szwecji i poszukiwanego przez organy ścigania 40-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego zatrzymała 27 lutego w Świnoujściu Straż Graniczna.

Podczas kontroli samochodów zjeżdżających w promu przybyłego ze Szwecji funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu zwrócili uwagę na dwie zagęszczarki w ciężarowym manie. W wyniku sprawdzenia w Systemie Informacyjnym Schengen okazało się, że jedna z nich została skradziona w Szwecji. Strażnicy graniczni mają podejrzenia, że także druga maszyna mogła zostać skradziona, dlatego zdecydowali o zatrzymaniu obu urządzeń. Kierowca twierdził, że kupił je w Szwecji i przedstawił jako dowód umowy kupna. Także te dokumenty zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną. Wartość zagęszczarek szacuje się na 55 tys. zł.

Jeden z dwóch pasażerów ciężarówki, 40-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego, był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kielcach. Został więc zatrzymany i przewieziony do aresztu.
Kierowcy nie zatrzymywano. Został przesłuchany w charakterze świadka. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Świnoujściu.

 

Zobacz również

W Świnoujściu usunięto 282 tony materiałów z azbestem

Świnoujście po raz siódmy chce sięgnąć po dotację na usunięcie azbestu z terenu miasta. Miasto …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.