Strona główna / Lokalne / Straż graniczna odzyskała dwie zagęszczarki

Straż graniczna odzyskała dwie zagęszczarki

Dwie zagęszczarki, z których jedna pochodziła z kradzieży w Szwecji i poszukiwanego przez organy ścigania 40-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego zatrzymała 27 lutego w Świnoujściu Straż Graniczna.

Podczas kontroli samochodów zjeżdżających w promu przybyłego ze Szwecji funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu zwrócili uwagę na dwie zagęszczarki w ciężarowym manie. W wyniku sprawdzenia w Systemie Informacyjnym Schengen okazało się, że jedna z nich została skradziona w Szwecji. Strażnicy graniczni mają podejrzenia, że także druga maszyna mogła zostać skradziona, dlatego zdecydowali o zatrzymaniu obu urządzeń. Kierowca twierdził, że kupił je w Szwecji i przedstawił jako dowód umowy kupna. Także te dokumenty zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną. Wartość zagęszczarek szacuje się na 55 tys. zł.

Jeden z dwóch pasażerów ciężarówki, 40-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego, był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kielcach. Został więc zatrzymany i przewieziony do aresztu.
Kierowcy nie zatrzymywano. Został przesłuchany w charakterze świadka. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Świnoujściu.

 

Zobacz również

13-latek uciekł z domu w Świnoujściu. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Świnoujska policja prosi o pomoc w poszukiwaniach Jakuba Matczaka, 13-letniego mieszkańca Świnoujścia. Chłopiec w dniu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.