Strona główna / Lokalne / Złożono kolejny wniosek o sesję nadzwyczajną. Znowu chcą odwołać J. Agatowską

Złożono kolejny wniosek o sesję nadzwyczajną. Znowu chcą odwołać J. Agatowską

Po wtorkowej nieudanej próbie odwołania Joanny Agatowskiej, złożono wniosek o kolejną nadzwyczajną sesję. – To element zemsty za stanowisko radnych SLD w sprawie portu kontenerowego sprzed tygodnia? Za negatywne stanowisko w sprawie zlokalizowania tablicy smoleńskiej na centralnym placu Świnoujścia, czy za aktywność w różnych tematach społecznych? – zadaje retoryczne pytania Joanna Agatowska na swoim profilu na Facebooku.

Godzinę po zakończeniu wtorkowej sesji, złożono kolejny wniosek o odwołanie. Tym razem już nie całego prezydium rady, lecz konkretną osobę.

Podczas ostatniej rady miasta, dwie osoby zagłosowały wbrew intencjom klubów, które złożyły wniosek o odwołanie Agatowskiej. Natychmiast zaczęto podejrzliwie patrzeć na radnych z ich szeregów. Pojawił się nawet pomysł, aby podczas kolejnego tajnego głosowania mieli obowiązek zrobienia zdjęcia wypełnionej karty do głosowania.

– Nie jestem przyspawana do krzesła. W 2007 roku zrezygnowałam z pełnienia tej funkcji. Wówczas jeden z radnych przyjął mandat radnego, chociaż był skazany prawomocnym wyrokiem.  Na funkcję przewodniczącej byłam wybrana również jego głosem. Wówczas straciliśmy większość w radzie i musiałam poświęcić funkcję którą pełniłam, żeby do miasta nie wszedł komisarz wyborczy – tłumaczy J. Agatowska.

Wniosek o odwołanie Joanny Agatowskiej z funkcji przewodniczącej złożyło 11 radnych z: Grupy morskiej Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

25 komentarzy

 1. Wy radni macie dzialac na rzeczmieszkancow miasta ,nie uprawiajcie zadnych gierek politycznych,zapomnijcie o swoich i tak nic nie znaczących partyjkach.

 2. Rodzina Grzybowskich

  Po Pis Grupa Morska stosują ubecko-Stalinowskie metody.

 3. Nowicki miał wyrok i poleciał na pysk zmienia się jak kameleon to postać pozbawiona wszelkiej godności sprzedawczyk

  • A czego ten wyrok dotyczył bo nie jestem w temacie a aż się dziwię że ludzie z wyrokami zasiadają w urzędzie

 4. Świnoujście to piękne miasto,tam powinno rządzić Prawo i Sprawiedliwość a czerwonych i im sprzyjających zalać szklaną wodą aby nigdy ta zaraza nie niszczyła tego miasta

 5. Szarą eminęcją tego przewrotu jest radny Jurkiewicz, który prowadzi tajne rozmowy z wszystkimi puczystami już od miesiąca. Oj żeby się ten strateg nie zakręcił się bo mu sąd odwiesi zawiasy.

 6. Widać mają parcie na stanowiska niektórzy. PIS ma, PO ma, to teraz grupa morska?? S.N na przewodniczącego? to chyba jakiś żart

 7. Niezmiennie będę twierdzić, że PO PiS i G.Morska to towarzystwo , któremu brak merytorycznej argumentacji – cel – pozbycie się jedynego, dobrego i pewnego kandydata na Prezydenta tego Miasta. Trzęsie portkami, że wasze układy, układziki legną w gruzach? Osobiście zaangażuję się w tą kampanię wyborczą, aby ludziom pokazywać że nic dla nas mieszkańców nie robicie tylko dla kilku kolesi z kasą.

 8. Smutne jest to że duża część osób nie widzi jak niekompetemtna a jednocześnie wyrachowana jest Agatowska. To jest zły człowiek i nie zasługuje na to co dostała.

  • Proszę więcej informacji dlaczego jest zła bo samo napisanie że jest zła bez żadnego uzasadnienia brzmi jak wiem ale nie powiem lub nie bo nie.Jeśli jednak są jakieś konkrety to może być to bardzo istotne

 9. Radni w końcu chcą ją ukarać za marketing polityczny na Warszowie dla osiągnięcia swojego celu . A jak to kiedyś słyszałam od bliskiego człowieka :” obietnice nie są jeszcze gwarancjami” Smutne ale prawdziwe.

 10. Teraz drodzy wyborcy sytuacja się wyklarowała widać kto kogo reprezentuje wobec tego odwołującym w przyszłych wyborach podziękować a Agatowska która stanęła za mieszkańcami na PREZYDENTA

 11. Ale mi bezradni pomogli teraz wiem na kogo nie głosować i przy okazji mam kandydatkę na prezydenta

 12. W końcu uda Wam się odwołać p. Asię. Co dalej? Przeciez to wam nie pomoże w wyborach. Mam wrażenie że tzw. radni czegoś się boją. Teraz już nie mam wątpliwości na kogo razem z moją rodziną i znajomymi zagłosuję- na p. Agatowską i SLD. Reszta to dzi….ki polityczne.

 13. Kiedy w końcu SLD postawiło się Żmurkiewiczowi, to inni się sprzedali. Wstyd. Ale widać, że boją się pani Agatowskiej, ale to ją tylko wzmocni nawet jeżeli nie będzie przewodniczącą. Żmurkiewiczowi i kompromitującym się radnym podziękujemy na wyborach.

 14. Żal Żmurkiewicza ????? Pani Agatowska, Warszów trzyma za Panią kciuki. Agatowska na prezydenta miasta!!!

 15. Kobieto sama złóź rezygnację oszczędź sobie biczowania

 16. radni PO. Warto być przyzwoitym

 17. Kompromitacja radnych PO, PiS i Grupy Morskiej. Już wiemy na kogo nie głosować! PO i PIS! Wstyd!

 18. Panowie i Panie odwołujący poczekajcie aż wróci Pan radny Kazimierz Nowicki czemu wam się tak spieszy boicie się czegoś?Jeśli chcecie być tacy w porządku wobec wyborców podajcie konkretne powody odwołania na razie zachowujecie się jak rozkapryszone dzieci.Strzelacie sobie w kolano takimi działaniami utwierdzając mieszkańców w przekonaniu że działania Agatowskiej są słuszne a dla was jest niewygodna.Poczekamy do wyborów na pewno takich akcji nie zapomnimy.

 19. Szkoda gadać o tych panach ze zdjęcia. Pozdrawiam panią Joasię i niech się pani nie przejmuje leśnymi dziadkami. Do pięt pani nie dorastają.

 20. najśmieszniejsze że niejako rękami PO do prezydium dostał się przedstawiciel pisu… zastanówcie się kogo popieracie bo waszym wyborcom na pewno bliżej do p. Agatowskiej niż do Mrozka!!!

 21. Pani Agatowska w stosunku do swojej osoby jest całkowicie bezkrytyczna.Wystarczy popatrzeć na jej osiągnięcia gdy była zastępcą prezydenta-paraliż służby zdrowia,czy pracę w OSiRze i niekrępowanie się wysokością pensji i nagro dla siebie i swoich kolesi.Starsi pamiętają sprawę niejakiego Wiatra.
  A swoją drogą to juz nie jest rada miasta tylko staropolski sejmik i tak naprawdę to tylko żal Żmurkiewicza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.