Strona główna / Lokalne / SLD: “Rada działa sprawnie. Nie spodziewaliśmy się takich reperkusji”
Foto: Adrian Trydeński

SLD: “Rada działa sprawnie. Nie spodziewaliśmy się takich reperkusji”

Radni SLD spotkali się w czwartek z dziennikarzami, aby wyrazić swoje zaniepokojenie obrotem wydarzeń w świnoujskiej radzie miasta. Przypomnijmy, że radni Grupy Morskiej, Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości próbowali we wtorek odwołać przewodnicząca Joannę Agatowską. Ponowna sesja w tej sprawie zostanie przeprowadzona w poniedziałek.

Radni chcący odwołania przewodniczącej, jako powód podali “rosnący brak akceptacji dla dotychczasowego sposobu prowadzenia obrad przez przewodniczącą rady miasta”. W opinii radnych SLD to demagogia i brak merytorycznego uzasadnienia.

Według radnego Roberta Gawrońskiego, rada działa sprawnie, uchwały podejmowane są w terminie. Nie było także w rażący sposób uchylania uchwał przez wojewodę. – Mieszkańcy miasta dzięki transmisjom na żywo, mogli przekonać się o tym na własne oczy – powiedział Robert Gawroński. – Mamy prawo podejrzewać, że w tym przypadku wchodzą w grę osobiste interesy poszczególnych radnych związane z tymi ważnymi tematami z jakimi w ostatnich miesiącach musiała zmierzyć się rada – podkreślił Robert Gawroński.

– Powstała księżycowa koalicja Grupy Morskiej, Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, jako koalicja interesu przeforsowania temu czemu próbowaliśmy nie tyle zapobiec, co uzyskać informacje, aby mieszkańcy mogli przygotować się do referendum, aby taka ogromna inwestycja powstała w naszym mieście – mówiła podczas konferencji Joanna Agatowska.  – Nie spodziewaliśmy się takich reperkusji, których jesteśmy ofiarami i jest to element zemsty za nasza bardzo wyrazistą i jednoznaczną postawę(…) – dodała.

Dotychczasowa przewodnicząca rady jest pewna swojego odwołania. Jednak jak twierdzi, wcale się tego nie obawia. Zasiądzie za stołem radnych i dalej będzie pracować dla dobra miasta.

– Będziemy wspierać prezydenta w tym co będzie proponował dobrego dla mieszkańców. Również będziemy rozmawiać z mieszkańcami i zwracać uwagę na rzeczy które nam sie nie podobają i nie do końca są dobre, tak jak to mial0o miejsce w przypadku strefy płatnego parkowania, uchwały oświatowej i terminalu kontenerowego – podkreśliła Joanna Agatowska.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Jeden komentarz

  1. Przyszły prezydent! Tak trzymać Asia:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.