Strona główna / Kultura / Filip Łobodziński odwiedził świnoujską bibliotekę

Filip Łobodziński odwiedził świnoujską bibliotekę

Spotkaniami z Filipem Łobodzińskim i premierowym Dusznym krajem Boba Dylana Biuro Literackie kontynuuje cykl spotkań autorskich Stacja nowa książka. W poniedziałek dziennikarz odwiedził Świnoujście.

 Boba Dylana nikomu nie trzeba przedstawiać. Uznawany za ojca nowoczesnej piosenki, muzyk i poeta swoją twórczością oraz postawą życiową inspirował wyobraźnię całych pokoleń. Swój pierwszy album, zatytułowany po prostu „Bob Dylan”, wydał w 1962 roku, jednak to dopiero po drugiej swojej płycie „The freewheelin’ Bob Dylan”, która ukazała się rok później, na trwale wpisał się w kanon muzyki rozrywkowej jako prekursor dwudziestowiecznej kontrkultury.

Na imponującą spuściznę muzyczną Boba Dylana składa się ponad 70 albumów i płyt długogrających, wśród których znajdują się takie niezapomniane hymny pokoleniowe jak „Like a Rolling stone” czy „Blowin in the wind”. Podczas swojej kariery muzyk wielokrotnie wyróżniany był nagrodą Grammy, a w 2016 roku został laureatem literackiej Nagrody Nobla za „stworzenie nowych form poetyckiej ekspresji”.

Urodzony w 1959 roku w Warszawie Filip Łobodziński to tłumacz, muzyk oraz dziennikarz. Przełożył m. in. Za żelazną kurtyną Carmen Laforet czy Klub Dumas Artura Prezea-Reverte. Zafascynowany twórczością i postacią Boba Dylana od lat, jest dziś jednym z największych znawców amerykańskiego muzyka w Polsce. Wydany w lutym tego roku w Biurze Literackim zbiór Duszny kraj w całości został przetłumaczony przez niego. Mieszka w Warszawie.

Źródło: Biuro Literackie

Zobacz również

“Bild”: od 1 sierpnia obowiązek testów na Covid-19 przy wjeździe do Niemiec

Od 1 sierpnia wszystkie osoby powyżej 6. roku życia wjeżdżające do Niemiec będą musiały okazać …

Jeden komentarz

  1. Niedobra godzina na takie spotkanie. Powinno być po południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.