Strona główna / Kultura / Filip Łobodziński odwiedził świnoujską bibliotekę

Filip Łobodziński odwiedził świnoujską bibliotekę

Spotkaniami z Filipem Łobodzińskim i premierowym Dusznym krajem Boba Dylana Biuro Literackie kontynuuje cykl spotkań autorskich Stacja nowa książka. W poniedziałek dziennikarz odwiedził Świnoujście.

 Boba Dylana nikomu nie trzeba przedstawiać. Uznawany za ojca nowoczesnej piosenki, muzyk i poeta swoją twórczością oraz postawą życiową inspirował wyobraźnię całych pokoleń. Swój pierwszy album, zatytułowany po prostu „Bob Dylan”, wydał w 1962 roku, jednak to dopiero po drugiej swojej płycie „The freewheelin’ Bob Dylan”, która ukazała się rok później, na trwale wpisał się w kanon muzyki rozrywkowej jako prekursor dwudziestowiecznej kontrkultury.

Na imponującą spuściznę muzyczną Boba Dylana składa się ponad 70 albumów i płyt długogrających, wśród których znajdują się takie niezapomniane hymny pokoleniowe jak „Like a Rolling stone” czy „Blowin in the wind”. Podczas swojej kariery muzyk wielokrotnie wyróżniany był nagrodą Grammy, a w 2016 roku został laureatem literackiej Nagrody Nobla za „stworzenie nowych form poetyckiej ekspresji”.

Urodzony w 1959 roku w Warszawie Filip Łobodziński to tłumacz, muzyk oraz dziennikarz. Przełożył m. in. Za żelazną kurtyną Carmen Laforet czy Klub Dumas Artura Prezea-Reverte. Zafascynowany twórczością i postacią Boba Dylana od lat, jest dziś jednym z największych znawców amerykańskiego muzyka w Polsce. Wydany w lutym tego roku w Biurze Literackim zbiór Duszny kraj w całości został przetłumaczony przez niego. Mieszka w Warszawie.

Źródło: Biuro Literackie

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Jeden komentarz

  1. Niedobra godzina na takie spotkanie. Powinno być po południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.