Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Oto nowy skład prezydium Rady Miasta Świnoujścia

[ZDJĘCIA i FILM] Oto nowy skład prezydium Rady Miasta Świnoujścia

Dariusz Śliwiński (PO) został nowym przewodniczącym rady, pierwszym zastępcą Jacek Jurkiewicz (PiS), kolejnymi zastępcami Zdzisław Merchelski (GM) oraz Andrzej Mrozek (PiS).

Nowe prezydium rady wybrano po tym jak odwołano Joannę Agatowską (SLD) z funkcji przewodniczącej oraz Ryszarda Teterycza (SLD) z funkcji I zastępcy. Takie głosowanie skutkowało pozbawieniem najliczniejszego klubu w radzie swojego przedstawiciela w prezydium.

Głosowanie przebiegało na nadzwyczajnej sesji rady miasta.  W celu zmiany przewodniczącego stworzyła się nieformalna koalicja PO – PiS – Grupa Morska. Radni, którzy podpisali się pod wnioskiem spotkali się po zakończonej sesji rady i tłumaczyli powody swojej decyzji.

Na zakończonej sesji rady, Andrzej Mrozek zapowiedział, że zrzeknie się funkcji wiceprzewodniczącego, aby rada liczyła tak jak dotychczas – dwóch, a nie trzech wiceprzewodniczących.

W świnoujskiej radzie jest 21 radnych. Kazimierz Nowicki jest niezależny. Pozostali radni funkcjonują w czterech klubach. Klub Radnych “Sojuszu Lewicy Demokratycznej” składa się z  Joanny Agatowskiej, Stanisława Bartkowiaka, Waldemara Buczyńskiego, Roberta Gawrońskiego, Marka Niewiarowskiego, Krzysztofa Szpytko, Ryszarda Teterycza i JarosławA Włodarczyka.

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP to Elżbieta Jabłońska, Dariusz Śliwiński, Wiesław Góreczny, Jan Borowski, Kamil Janta-Lipiński.

W skład Klubu Radnych “Grupa Morska – Cała Naprzód” wchodzą: Alilcja Bohdziewicz, Sławomir Nowicki, Zdzisław Merchelski, Sebastian Olszar.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości: Jacek Jurkiewicz, Andrzej Mrozek i Andrzej Staszyński.

Zobacz również

Jutro nie będzie wody na ulicy Chodorowskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z wymianą przyłącza wodociągowego w …

8 komentarzy

 1. Pani Joanno – cały wczorajszy spektakl na pewno doda Pani kolejne punkty procentowe. POPISowa Grupa M pokazała wczoraj, że najważniejsze dla nich są układy, anie merytoryczne działanie dla mieszkańców tego miasta.

 2. Boże, spuść bomby na te trąby.. co to za sklad prezydium? Uzdrowiciel i trzech przemyslowych lobbystow..

 3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Jeżeli to było tajne głosowanie, to dlaczego te #$%^& pokazywały swoje karty do głosowania?
  To pseudo głosowanie powinno być uważane za nieważne.

 4. Skoro Pana Mrózka to wszystko strasznie nudzi, to po co tam jest??? Komórkę co chwila ogląda, jak dzieciak…

 5. Prezydium wstydu.

 6. POPiSowa Grupa M – pokazaliście dzisiaj drwinę z instytucji Rady Miasta, z instytucji głosowania tajnego. Szopki to się przedstawia w okresie noworocznym. Dziękuję, że swoją arogancją dodaliście kilka kolejnych punktów procentowych Pani Joannie Agatowskiej. Ja tam chrzanię z jakiego jest ugrupowania politycznego, ważne że miała cywilną odwagę stanąć po naszej stronie – stronie mieszkańców. Wy od dawna pokazujecie po jakiej stronie jesteście – szczególnie wy Panowie z Prawobrzeża.

 7. Proponuję jeszcze dwóch wice. Obecnych to stanowisko przerośnie.

 8. Bez względu na poglądy, myślę że największy jak by nie było klub radnych powinien mieć swojego wice w prezydium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.