Strona główna / Lokalne / Informacja Turystyczna ponownie z czterema gwiazdkami

Informacja Turystyczna ponownie z czterema gwiazdkami

W dniu 3 marca br. podczas Walnego Zebrania członków Zachodniopomorskiej Organizacji Turystycznej w Karlinie, odbyło się wręczenie certyfikatów dla biur informacji turystycznej Województwa Zachodniopomorskiego.

Centrum Informacji Turystycznej w Świnoujściu, jako jedno z dwóch biur na terenie naszego województwa utrzymało po raz drugi z rzędu najwyższą kategorię – 4 gwiazdki.

Certyfikacja informacji turystycznej została wprowadzona w 2010 roku przez Polską Organizację Turystyczną i stanowi  ważny element realizowanej polityki zarządzania jakością Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Jej celem jest stworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących ze sobą i zapewnienie odpowiedniej jakości obsługi turystów.

Certyfikacja opiera się o 4 kategorie. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej, co dwa lata nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki.  Obecnie w Polsce funkcjonuje prawie 400 certyfikowanych  biur IT.

Zgłoszone do certyfikacji placówki  IT oceniane są m.in. pod kątem  lokalizacji placówki, wyposażenia , funkcjonalność i estetyki  wnętrza, dostępność dla turystów, w tym niepełnosprawnych, godzin pracy. Te cztery gwiazdki to  również zasługa osób zatrudnionych  w Informacji Turystycznej, gdyż w  ocenie brane są pod uwagę  kwalifikacje pracowników, w tym znajomość języków obcych, jakość obsługi, zasięg i kompletność udzielanych  informacji – mówi Katarzyna Rówińska Naczelnik  Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w ramach którego działa  świnoujska IT – Cieszy nas niezmiernie,  iż po  rekomendacji Zachodniopomorskiej  Organizacji Turystycznej,  ponownie Polska Organizacja Turystyczna  postanowiła przyznać nam tę najwyższą kategorię. 

 

Informacja turystyczna to jedno z pierwszych miejsc, do którego swoje kroki kieruje większość turystów. W sezonie letnim każdego dnia pracownicy IT udzielali informacji kilkuset osobom. W rekordowe dni bywało, że było to ponad 1000 osób. Także w pozostałe miesiące roku, już poza sezonem letnim, informacja jest bardzo często odwiedzana przez turystów. Dziennie z usług IT korzysta od 300 do 350 osób.

Zobacz również

Firmy w ING mogą skorzystać z innowacyjnej usługi – aplikacji eTerminal

ING wdrożył aplikację mobilną, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na telefonie lub tablecie z systemem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.