Strona główna / Lokalne / Za 4 tysiące złotych łapówki chciał uniknąć kary

Za 4 tysiące złotych łapówki chciał uniknąć kary

52-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego zatrzymała w sobotę w Świnoujściu Straż Graniczna. Mężczyzna kierował ciężarówką, był nietrzeźwy. By uniknąć konsekwencji, funkcjonariuszom najpierw zaproponował „dogadanie się”, a potem usiłował ich przekupić 4 tysiącami złotych.

Ciężarówka zmierzała na prom odpływający do Szwecji. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świnoujścia wyczuli od kierującego zapach alkoholu. Urządzenie wykazało, że 52-latek ma 1,64 prom. alkoholu.

– Gdy strażnicy graniczni poinformowali go o zatrzymaniu, mówił, że chce się z nimi „dogadać”. Mimo że ostrzegli go o konsekwencjach prawnych takiego czynu, już po doprowadzeniu do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej mężczyzna usiłował przekupić funkcjonariuszy plikiem banknotów. Po późniejszym przeliczeniu okazało się, że to kwota 4 tys. zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze jako dowód w postępowaniu karnym o próbę ich skorumpowania i zatrzymali mężczyznę – informuje kpt. SG Andrzej Juźwiak ze Straży Granicznej.

Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu wszczęła śledztwo w tej sprawie i powierzyła je do prowadzenia funkcjonariuszom miejscowej Placówki Straży Granicznej.  W poniedziałek mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw, ale nie skorzystał z dobrowolnego poddania się karze zaproponowanej przez prokuratora. Sprawa będzie miała więc swój epilog przed sądem.

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.