Strona główna / Lokalne / Radni GM, PO i PiS tłumacza dlaczego chcą odwołania Joanny Agatowskiej

Radni GM, PO i PiS tłumacza dlaczego chcą odwołania Joanny Agatowskiej

W niedzielę późnym wieczorem, do naszej redakcyjnej skrzynki został przesłany list otwarty w którym 12 radnych tłumaczy dlaczego chce odwołania Joanny Agatowskiej (SLD) z funkcji przewodniczącej rady miasta. Przypomnijmy, w ubiegły wtorek, podczas sesji nadzwyczajnej nie udała się próba odwołania przewodniczącej. Odwołano za to Ryszarda Teterycza (SLD) do którego zastrzeżeń nie było. Kolejną sesję na której ponownie zaplanowano odwołanie przewodniczącej zaplanowano na poniedziałek na godz. 15.30.

Treść listu:

Mając na uwadze wypracowane w trakcie obecnej kadencji Rady Miasta Świnoujście zasady współpracy oraz bezpieczeństwo i przyszłość naszego Miasta, po dokładnej analizie zdarzeń zaistniałych w ostatnich miesiącach, kluby radnych Platformy Obywatelskiej, Grupy Morskiej – Cała Naprzód oraz Prawa i Sprawiedliwości zdecydowały o podjęciu działań mających na celu scalenie i ustabilizowanie Rady Miasta Świnoujście poprzez zmianę prezydium Rady.

Stoimy na stanowisku, że osoba będąca Przewodniczącą Rady Miasta powinna łączyć, jednoczyć i budować klimat spokojnej pracy dla wszystkich radnych. Naszym podstawowym zadaniem jest współpraca w interesie mieszkańców naszego Miasta, która czyni ze Świnoujścia wiarygodnego i samodzielnego partnera zarówno dla władz wojewódzkich, jak i krajowych. Uzasadnienie odwołania obecnej Pani Przewodniczącej Rady Miasta Świnoujście jest w pełni merytoryczne i dotyczy: nieposzanowania zasad równości wobec wszystkich radnych, nieuprawnionego wykorzystywania funkcji przewodniczącej do wygłaszania prywatnych komentarzy poza przysługującym głosem oraz braku współpracy z klubami radnych, pomimo podejmowanych prób w tym zakresie. Oczekujemy, że wybrany przewodniczący Rady Miasta nie będzie uprawiał polityki, ale będzie dbał o interes  mieszkańców. Przewodniczący Rady Miasta powinien być liderem, który z godnością będzie reprezentował wszystkich radnych, bez względu na ich przynależność partyjną i poglądy polityczne. Jesteśmy przekonani, że zmiana na tym stanowisku umożliwi nam spokojną, rzetelną, obiektywną i merytoryczną pracę.

Współpraca ponad podziałami jest gwarantem dobra zarówno społeczności lokalnej, jak i naszej Ojczyzny.

Z wyrazami szacunku

Elżbieta Jabłońska – Przewodnicząca Klubu Radnych Platforma Obywatelska RP

Sławomir Nowicki – Przewodniczący Klubu Radnych Grupa Morska Cała Naprzód

Jacek Jurkiewicz  – Przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość

Alicja Bohdziewicz – Grupa Morska – Cała Naprzód

Jan Borowski – Platforma Obywatelska RP

Wiesław Góreczny – Platforma Obywatelska RP

Kamil Janta- Lipiński – Platforma Obywatelska RP

Zdzisław Merchelski – Grupa Morska – Cała Naprzód

Andrzej Mrozek – Prawo i Sprawiedliwość

Sebastian Olszar – Grupa Morska – Cała Naprzód

Andrzej Staszyński – Prawo i Sprawiedliwość

Dariusz Śliwiński – Platforma Obywatelska RP

 

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

9 komentarzy

 1. Nie daj się Joanna, wszyscy wiemy, ze oni sprzedadzą każdy skrawek ziemi Niemcom jak się tylko dobiorą do koryta.

 2. Jak to jeden z lokalnych dziennikarzy powiedział… Normalnie CIAMAJDAN 🙂

 3. Obserwator UE

  może warto zainwestować w jakiegoś mądrego doradcę Popisowcy Morscy? Z takim piarem i na takim poziomie komunikacji to wy w najbliższych wyborach całkowicie polegniecie i większość będą miały komuszki 🙁

 4. Radni PO, PiS i Grupy Morskiej dążą do budowy terminala kontenerowego, dlatego chcą mieć całą radę miasta pod swoją kontrolą. A SLD stoi im na drodze. Ale zmiana przewodniczącej niewiele wam da, a mieszkańcy wam za to podziękują.

 5. Co za bzdury! Wybiorą teraz przewodniczącego, który będzie miał w d….ie interesy mieszkańców. Mam nadzieję, że koniec wasz bliski. Nie byłam nigdy za SLD, teraz będę głosowała z rodziną i znajomymi na nich. Radni-układni dostajecie czerwoną kartkę!!!!!!!

 6. Dbanie o interes mieszkańców nie jest uprawianiem polityki? Proszę poczytać na ten temat i głosić potem takie hasła. Czy nowy Przewodniczący będzie zgodnie reprezentował stanowisko i wolę Pani J. Agatowskiej i jej kolegów? TO JEST WŁAŚNIE POLITYKA, chociaż na poziomie samorządowym.

 7. Grupa Wodna sobie dołki pod sobą kopie.. ciekawe jak jeden z członków bedzie pełnić funkcje w prezydium. Śmieszni są i niepoważnie 2w1……

 8. Żałosne tłumaczenie 🙂 nie będzie uprawiać polityki 🙂 co za farmazony ci radni bezradni piszą… Zero przyzwoitości mają 🙂

 9. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Bo Pani Agatowska jest dla Was niewygodna, bo jako jedyna samodzielnie myśli bando marionetkowych tłuków w przeciwieństwie do Was.
  Jesteś bandą sprzedajnych nieudacznych gamoni, którzy podnoszą rączki jak Wam zagrają i zapłacą.
  A może by radnych odwołać, bo jesteście pasożytami działającymi na szkodę miasta i mieszkańców??
  Ile Wam zapłacili?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.