Strona główna / Lokalne / 21-latek “pożyczył” samochód. Policjanci zatrzymali go pod Międzyzdrojami

21-latek “pożyczył” samochód. Policjanci zatrzymali go pod Międzyzdrojami

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który bez zgody właściciela wyjechał z terenu posesji w Świnoujściu jego samochodem, by urządzić rajd po okolicy. Odzyskany pojazd marki Ford trafił do rąk właściciela, a 21-letni sprawca do policyjnego aresztu. W związku z popełnionym przestępstwem grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 5 na 6 marca b.r. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał zgłoszenie od mieszkańca Karsiboru, że z posesji ktoś właśnie odjechał jego samochodem.

– Patrole rozpoczęły poszukiwania utraconego pojazdu, o zdarzeniu powiadomiono także inne jednostki Policji. W rozmowie z pokrzywdzonym ustalono, że zdecydowanie ułatwił zadanie rabusiowi, pozostawiając pojazd otwarty z kluczykami w stacyjce – informuje asp. Beata Olszewska z policji.

Kilkanaście minut po zgłoszeniu, policjanci zatrzymali poszukiwany pojazd pod Międzyzdrojami.

–  Mężczyzna stwierdził, że “pożyczył” samochód, gdyż zamierzał powirażować nim po okolicy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że kierujący nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania – informuje Beata Olszewska z policji.

21-latek trafił do policyjnego aresztu, a odzyskany samochód zabezpieczono i przekazano właścicielowi. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

13-latek uciekł z domu w Świnoujściu. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Świnoujska policja prosi o pomoc w poszukiwaniach Jakuba Matczaka, 13-letniego mieszkańca Świnoujścia. Chłopiec w dniu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.