Strona główna / Lokalne / Nie usuną wodorostów z plaży, bo są chronione

Nie usuną wodorostów z plaży, bo są chronione

Zjawisko, które od kilku tygodni obserwujemy na plaży w Świnoujściu nosi nazwę kidziny. To głównie wodorosty wyrzucone na brzeg przez fale morskie. Składa się głównie ze szczątków wodorostów morskich, ale nie tylko. Oprócz tego może zawierać szczątki zwierzęce, np. martwe ryby lub meduzy, muszle, a także bursztyn i szczątki pochodzące pierwotnie z lądu (np. drewno, szczątki lądowych bezkręgowców)”.

– Stanowi siedlisko przyrodnicze chronione w sieci Natura 2000. Jest siedliskiem nietrwałym, niszczonym przez fale morskie, zwłaszcza podczas szkwałów i sztormów oraz przez wysoki, zimowy stan wody – informuje Robert Karelus z magistratu.

W związku z powyższym nie ma możliwości ingerencji w siedlisko w celu przeprowadzenia prac porządkowych. Takie stanowisko w sprawie usuwania kidziny z plaży zajmuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie.

 

Zobacz również

Za 9 euro przez miesiąc można podróżować po całych Niemczech

Za 9 euro można podróżować koleją po Niemczech przez miesiąc w czerwcu, lipcu lub sierpniu. …

4 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Woda oddała, woda zabierze.

  2. no chyba ich #$%^&

  3. Co za kpina – kidziny nie można ruszyć, bo to Natura 2000, ale port kontenerowy na Naturze 2000 można wybudować. Już się mszczą na Warszowie – jak śmieliśmy podskoczyć.

  4. A ta sama dyrekcja zaraz wyda pozwolenie na wyrżniecie pół miliona drzew pod terminal kontenerowy i kolejnej 10 000 pod betony tuż pod wydmami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.