Strona główna / Lokalne / Z polskich kurortów zaprezentowano tylko Świnoujście

Z polskich kurortów zaprezentowano tylko Świnoujście

W dniach 4-5 marca 2017r. w Kalkar koło Kleve odbyły się już po raz 13-ty największe targi turystyczne w regionie Nadrenii Północnej Westfalii. Na powierzchni wystawienniczej ok. 10 000 m2 ofertę branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej prezentowało około 230 wystawców z Niemiec i Holandii oraz jako jedyne z Polski – Miasto Świnoujście.

Na targach zaprezentowana została bogata gama produktów i usług związanych z szeroko pojętą turystyką i podróżami. Ilość odwiedzających oszacowano na ok.15 000 os. Usytuowanie naszego stoiska w centralnej części hali oraz ciekawa aranżacja w postaci miniatur świnoujskiego wiatraka i  kosza plażowego powodowały, że zwracało ono uwagę zwiedzających. Sprawdziła się mapa pokazująca lokalizacją Świnoujścia w Europie, gdyż dla  części odwiedzających Świnoujście było nieznanym miejscem na mapie. Ale były też osoby, które wypoczywały już w Świnoujściu, bądź mają zaplanowany pobyt.

Na stoisku wydawane były zarówno materiały promocyjne miasta jak i te przekazane przez  branżę turystyczną. Najwięcej zapytań dotyczyło pobytów kuracyjnych, oferty bazy noclegowej, miejsc postojowych dla camperów- ta forma wypoczynku staje się coraz bardziej popularna, ofert dla rodzin z dziećmi i aktywnego wypoczynku.

Obsługę stoiska poza pracownikiem Urzędu Miasta stanowili przedstawiciele branży turystycznej tj  ,,Uzdrowiska Świnoujście”, hotelu ,,Trzy Wyspy” oraz biura turystycznego   ,,Hotele i Turystyka Michał Faligowski”. Takie łączone wyjazdy są bardzo dobrą formułą, gdyż pozwalają na pokazanie kompleksowej oferty naszego miasta. Dla przedstawicieli branży są okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów, które powinny zaowocować przyjazdami do ich obiektów.

Foto. M. Faligowski

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.