Strona główna / Lokalne / Zmiany w segregacji odpadów

Zmiany w segregacji odpadów

Wprowadzone zmiany w segregacji odpadów, polegające na wydzieleniu papieru z odpadów segregowanych, będą obowiązywały w Świnoujściu od 2018 roku.

– Zgodnie bowiem z przepisami, nowe zasady zostają wprowadzone w gminach w chwili wygaśnięcia dotychczasowych umów z wykonawcą usługi, czyli odbiorcą odpadów komunalnych – informuje Robert Karelus.

Przygotowując się do zmian w segregacji, już na etapie składania deklaracji tzw. śmieciowych na kolejny rok, mieszkańcy są pytani, czy po wprowadzeniu zmian, będą woleli korzystać z worków, czy też pojemników na odpady papierowe. Wśród działań mających na celu płynne przejście mieszkańców do nowej segregacji, w IV kwartale tego roku przeprowadzona zostanie również kampania informacyjno – edukacyjna.

1 lipca 2017 r. zmieniają się przepisy dotyczące segregowania odpadów. Obowiązywać będą nie trzy, a cztery pojemniki do segregacji. Wszystko przez nowe przepisy Ministerstwa Środowiska, które chce poprawić poziom recyklingu w całym kraju. Śmieci będą dzielone na szkło, papier, metale i plastik oraz odpady biodegradowalne.

Zobacz również

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce …

Jeden komentarz

  1. Bicie piany zamiast terapii...

    Polska mogłaby być liderem selektywnej zbiórki odpadów domowych dzięki metodzie w której wszyscy mieszkańcy w blokowiskach uczestniczą w procesie w segregacji odpadów… Ale nikomu tak naprawdę na tym nie zależy….  – odpadyblog.pl/czy-polska-moze-byc-liderem-w-swiatowej-gospodarce-odpadami-system-eko-ab/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.