Strona główna / Lokalne / Mieszkańcy tego kwartału chcieliby, aby na ich podwórku była zieleń

Mieszkańcy tego kwartału chcieliby, aby na ich podwórku była zieleń

Mieszkańcy kwartału ulic Marynarzy, Władysława IV, pl. Słowiański i pl. Wolności napisali do nas list w którym tłumaczą, że chcieliby, aby ich podwórko było estetyczne i zielone. Dziś jest tu bałagan i kałuże.

– Jesteśmy zespołem Wspólnot Mieszkaniowych wokół podwórza parkingowego z wjazdem od ul. Marynarzy. Podwórze to było wykonane w latach 70-tych ub. wieku. Parkuje tu wiele  polskich i niemieckich samochodów. Na podwórzu, w centralnej części jest błoto i kałuże. Gdyby Urząd Miasta wprowadził plan  inwestycji finansowej i wykonał etap odwodnienia tego terenu, to i mieszkańcy byliby w stanie wesprzeć tę inwestycję z własnych funduszy remontowych – pisze jeden z mieszkańców.

Miasto nie może brać odpowiedzialności za działania, które są  realizowane na terenach, którymi nie administruje. To leży w gestii ich zarządców: wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych, prywatnych dzierżawców i właścicieli.

– Jednakże biorąc pod uwagę lokalizację placu, zaproponowaliśmy funkcjonującym tam zarządcom  podjęcie wspólnych działań zmierzających do uporządkowania tego terenu – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Niestety propozycje miasta, polegające między innymi na partycypacji finansowej wspólnot w remont podwórka, zostały odrzucone.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

4 komentarze

 1. ostatnie miejsce na parkowanie free

 2. Chwila!!! Jest to teren należący do wspólnot a nie miasta. Dla czego ja jako mieszkaniec miałbym płacić za remont czyjegoś podwórka. To ja proszę aby moje także miasto mi wyremontowało.

 3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Beton już się Wam znudził?
  -Dlaczego?

  ???? P.S. Tam w podwórzu w kałuży kiedyś znalazłem Jednego Talara z 1886 roku, był ⦰ średnicy pięciogroszówki.
  ㇋︓

 4. safdsfgsafgsae

  Pewnie urzedasy pomaluja bruczek na zielono 🙂 W koncu zielony to ich ulubiony kolor ha ha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.