Strona główna / Lokalne / Gimnazjaliści eksperymentowali z przedszkolakami

Gimnazjaliści eksperymentowali z przedszkolakami

Grupka uczniów z gimnazjum nr 3 postanowiła pokazać ciekawy świat chemii młodszym kolegom i koleżankom. Nie trzeba dużo pieniędzy, by robić ciekawe i poważne eksperymenty – to motto uczniów z Gimnazjum Publicznego nr 3. Samodzielne eksperymentowanie, wyzwala pozytywne emocje i sprawia, że nauka jest przyjemnością. Wszystko to co nas otacza daje nam ogromne pole do działania

– Już od zeszłego roku szkolnego odwiedzamy przedszkola w naszym mieście i wspólnie z przedszkolakami eksperymentujemy. Tym razem odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 10. Grupa przedszkolaków pod bacznym okiem naszej młodzieży z klas drugich przeprowadzała doświadczenia. To kolejne przedszkole, w którym mieliśmy okazję zaznajomić dzieciaki z chemią. Oczywiście nie spoczniemy na laurach i jeszcze w tym miesiącu wybieramy się do kolejnego przedszkola – tłumaczy Dorota Sobczyk – Hruszowiec, nauczycielka biologii i chemii.

Wspólne eksperymentowanie kształtuje zarówno w uczniach jak i nauczycielach umiejętności społeczne i osobiste. Buduje pewność siebie uczy współpracy i komunikatywności. Jednocześnie też podejmowania inicjatywy i odpowiedzialności.

 

 

Zobacz również

Potrzebni opiekunowie na półkolonie

Miasto organizuje półkolonie w uczniów szkół podstawowych w naszym mieście. W związku z tym poszukuje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.