Strona główna / Lokalne / [FILM] Po Warszowie chodzą dziki z małymi. Trzeba uważać!

[FILM] Po Warszowie chodzą dziki z małymi. Trzeba uważać!

Na zlecenie miasta przeprowadzono dużą akcję usunięcia dzików. Na lewobrzeżnej części działania odniosły efekt. W ostatnim czasie dziki nie są spotykane na terenach zurbanizowanych. Niegdyś zdarzało się, że zwierzęta można było spotkać nie tylko na podwórkach i zieleńcach, ale w środku miasta, czy nawet na placach zabaw.

Pomyślność akcji na lewobrzeżu widać gołym okiem. Takiego komfortu nie mają jednak mieszkańcy Warszowa i pozostałych prawobrzeżnych dzielnic. W poniedziałek rodzina dzików spacerowała przy ul. Barlickiego i osiedla wojskowego w pobliżu ulicy Porębskiego.

– Nie jest możliwe usunięcie z terenu prawobrzeża wszystkich zwierząt, ponieważ są to tereny znajdujące się w otulinie Wolińskiego Parku Narodowego – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Podczas ostatniej akcji, dziki były wyprowadzane z terenów zurbanizowanych w ten sam sposób, jak  z lewobrzeżnej części miasta, gdzie można mówić o sukcesie tej akcji, przy pomocy tzw. ścieżek smakowych lub odławiania.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Jeden komentarz

  1. Otulina Wolińskiego Parku Narodowego – Gazoport powstał, Port kontenerowy planuje się wybudować…. Hipokryzja do potęgi !!! Pan rzecznik nie wie, o czym mówi !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.