Strona główna / Lokalne / Ratują i uczą ratować. Ruszył projekt współfinansowany przez miasto

Ratują i uczą ratować. Ruszył projekt współfinansowany przez miasto

Od 3 do 15 marca trwał pierwszy etap projektu „Ratujemy i uczymy ratować” współfinansowanego przez Miasto Świnoujście w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017.

I etap projektu opiewał o przeprowadzenie prezentacji w szkołach gimnazjalnych oraz średnich mającej na celu zebranie osób, które byłyby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie.

Prezentacja została przeprowadzona dla klas 3 gimnazjalnych oraz 1 klas w szkołach średnich.

– Zainteresowanie projektem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy ponad 120 osób chętnych wzięcia udziału w projekcie! To pokazuje jak bardzo młodzież chce się rozwijać w naszym mieście i poszerzać swoje kompetencje – tłumaczy Andrzej Stolarek.

Spośród wszystkich zainteresowanych zostanie wyłonione 30 osób dla których w etapie II projektu zostaną przeprowadzone kursy Młodszego Ratownika WOPR, Sternika Motorowodnego oraz BLS/AED.

Dla przypomnienia cały projekt rozpisany jest na 5 etapów, które są rozplanowane na cały rok 2017. Po ukończonych kursach wybrana trzydziestka w ramach profilaktyki i chęci przekazywania wiedzy oraz rozwoju pracy w grupie zorganizuje zajęcia profilaktyczne dla szkół gimnazjalnych, podstawowych oraz dla przedszkolaków i słuchaczy Uniwersytetu III wieku. Będą też widoczni w trakcie imprez miejskich. A wszystko to pod okiem instruktorów z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Świnoujście.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.