W dniu 22 marca 2017 r, w siedzibie OSiR “Wyspiarz” Manfred Hoppach prezes Usedom – Marathon e.V Stadion Wolgast i Anna Kryszan dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świnoujściu, podpisali Porozumienie na rok 2017 dotyczące współorganizacji (przy wsparciu finansowym Miasta Świnoujście)  XXXVIII Maratonu i XXVII Półmaratonu Świnoujście – Wolgast, który odbędzie się w dniu 2 września 2017 r.
W najbliższych dniach ruszą zapisy. O Regulaminie Maratonu, terminie i nazwie strony internetowej dla zapisów poinformujemy odrębnym komunikatem.

Maraton Świnoujście – Wolgast to jeden z najstarszych maratonów w Polsce. Wyjątkowy charakter nadaje mu to, że trasa 42.195 m, biegnie po różnorodnych nawierzchniowo terenach polsko – niemieckiej Wyspy Uznam, dlatego ma charakter crossowy i jest uznawany za Maraton o dużym stopniu trudności. Start odbywa się zawsze z Promenady w Świnoujściu, finał maratonu jest na Stadionie Sportowym w Wolgaście. Maraton od roku 2016 można pokonać również w formie sztafety, o różnych długościach odcinków – w zeszłym roku z tej formy przebiegnięcia Maratonu skorzystało 19 drużyn.🙂

Zobacz również

Bieg Wikinga w Wolinie. Zobacz zdjęcia!

W niedzielę w południe biegacze i kijkarze wystartowali w Biegu Wikinga organizowanym co roku w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.