Strona główna / Lokalne / Lekcje bez granic.  Uczniowie GP2 odwiedzili Malagę

Lekcje bez granic.  Uczniowie GP2 odwiedzili Malagę

W ubiegłym tygodniu grupa uczniów Gimnazjum Publicznego 2 pod opieką nauczycieli języka angielskiego  p. Katarzyny Białowąs i p. Sylwii Ciryt  przebywała z partnerską wizytą w szkole I.E.S  Carlos Alvarez w  Maladze  w Hiszpanii. Była to kolejna mobilność w ramach programu Youth 4 Earth.  Spaces without Borders, finansowana z programu Erasmus +.

Uczniowie z wielką radością powitali swoich hiszpańskich i włoskich przyjaciół poznanych podczas pierwszego spotkania w Gimnazjum w maju zeszłego roku.

Program wizyty był niezwykle bogaty. Zawierał zwiedzanie pięknej i słonecznej Malagi oraz wycieczki:  do Granady, gdzie odwiedzono imponującą Alhambrę –  warowny zespół pałacowy, stanowiący zabytek arabskiego budownictwa w Europie, do parku narodowego El Torcal de Antequera, gdzie podziwiano unikatowe zjawiska krasowe, oraz do  Laguny El Fuenta del Piedra, która jest siedliskiem flamingów. W Alborania Museum uczniowie brali udział w lekcji pokazowej, podczas której poznali niezwykle ciekawe okazy flory i fauny Morza Alborańskiego.

– Najważniejszym punktem wizyty był wyjazd do obserwatorium ornitologicznego u ujścia rzeki Guadalhorce, gdzie obserwowaliśmy ptaki oraz Coastwatch, czyli inspekcja dzikiej plaży, na której uczniowie zbierali okazy wodorostów i skorupiaków oraz analizowali rodzaje zanieczyszczeń – opowiadają nauczyciele.

W ostatnim dniu wizyty odbyło się podsumowanie, na które uczniowie przygotowali prezentacje ze swoich działań oraz program artystyczny, w którym śpiewali piosenki po polsku, po włosku i po hiszpańsku. Rodzice przygotowali obfity poczęstunek zawierający tradycyjne potrawy hiszpańskie.

Pożegnanie na lotnisku w Maladze trwało bardzo długo, nie obyło się bez wspólnych zdjęć i łez wzruszenia.

 

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.