Strona główna / Lokalne / Wiosna przyszła na dobre! Będzie jeszcze cieplej. Kiedy burze?

Wiosna przyszła na dobre! Będzie jeszcze cieplej. Kiedy burze?

Mieszkańcy Świnoujścia cieszą się wiosenną aurą. Szaliki i czapki zostawili w domu i chętnie wyszli na spacer po parku, czy promenadzie. Ożywiły się place zabaw, a na ulicach coraz częściej można dostrzec uśmiechniętych ludzi. W parkach drzewa zaczynają puszczać pąki, a na trawnikach widać pierwsze kwiaty.

Temperatura we wtorek wynosiła w Świnoujściu 15 °C. Meteorolodzy podkreślają, że wiosna jeszcze nas zaskoczy. W ciągu kilku najbliższych dni pogoda przyniesie ze sobą jeszcze wyższe temperatury. W piątek może być 18 stopni, a w sobotę nawet 20. Niedziela będzie znowu chłodniejsza, mogą także pojawić się burze.

Analizując historyczne dane pogodowe, tegoroczny marzec może być najcieplejszym w historii. Tak wysokie temperatury były jedynie w 1989 roku. Wówczas termometry wskazywały 18 stopni Celsjusza. Najniższą temperaturę zanotowano podczas jednej z marcowych nocy w 1987 roku. Wówczas słupki rtęci spadły do -21 Stopni Celsjusza.

Zobacz również

Pracowita “przerwa zimowa” drogowców

Wykonawcy pomimo kalendarzowej zimy wykorzystują obecne dość korzystne warunki pogodowe do wykonywania robót na inwestycjach …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.