Strona główna / Lokalne / Policjanci reanimowali 67-latka. Dostał zawału na promenadzie

Policjanci reanimowali 67-latka. Dostał zawału na promenadzie

Świnoujscy policjanci, zaalarmowani przez przechodnia, natychmiast udali się na promenadę, gdzie leżał nieprzytomny mężczyzna, który nie dawał oznak życia. Mundurowi z załogą ambulansu wspólnie rozpoczęli profesjonalną akcję reanimacyjną, dzięki której serce 67-letniego świnoujścianina podjęło pracę.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu sierż. Paweł Lisok i st. post. Michał Maroński pełnili w środę służbę patrolową.

– Gdy po godzinie 9.00 otrzymali informację od dyżurnego jednostki, że idący chodnikiem na promenadzie mężczyzna nagle upadł i nie daje oznak życia, natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia. Funkcjonariusze znaleźli na chodniku leżącego mężczyznę i rozpoczęli sprawdzanie funkcji życiowych – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Mężczyzna nie reagował, nie dawał oznak życia i nie oddychał. W tym czasie do poszkodowanego przybyła również załoga Pogotowia Ratunkowego. Lekarz stwierdził rozległy zawał.

Rozpoczęła się walka z czasem. Ratownicy medyczni na zmianę z funkcjonariuszami wykonywali masaż serca, mężczyźnie podano tlen, intubowano oraz użyto defibrylatora. Walka o życie człowieka została wygrana – jego serce zaczęło bić. Na miejscu pojawił się helikopter, który zabrał 67-latka na specjalistyczny oddział szpitala w Szczecinie. Pozostaje nadzieja, że mężczyzna pod opieką lekarzy-specjalistów wróci do zdrowia.

– Po raz kolejny świnoujscy policjanci udowodnili, że są gotowi nieść pomoc niemalże w każdej sytuacji, a życie ludzkie jest dla nich dobrem najważniejszym – dodaje asp. sztab. Beata Olszewska.

 

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.