Strona główna / Lokalne / Mężczyzna potrącony na pasach trafił do szpitala
Foto: Szymon Szafrański

Mężczyzna potrącony na pasach trafił do szpitala

Do groźnego wypadku doszło w środę na ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu. Kierujący volkswagenem potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych.

Foto: Szymon Szafrański

– W środę około godziny 20.30 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Grunwaldzkiej doszło do potrącenia osoby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 44-letni kierujący samochodem osobowym marki VW, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu po pasach pieszemu i uderzył w niego. 44-letni pokrzywdzony, ze złamaniami obu kończyn dolnych, został przetransportowany do szpitala w Gryficach. W związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym 44-letniemu sprawcy policjanci zatrzymali prawo jazdy, w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego będą dokładnie wyjaśniać okoliczności wypadku – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o jazdę zgodną z przepisami i respektowanie obowiązku udzielenia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Policyjny apel jest skierowany również do pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność, korzystając nawet z oznaczonych przejść, rozglądali się i zwracali uwagę na zbliżające się do przejścia pojazdy.

Zobacz również

Maseczki dla wszystkich mieszkańców Świnoujścia

Samorząd Świnoujścia szuka firmy, która w krótkim czasie dostarczy dla mieszkańców miasta maseczki. – Mają …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.