Strona główna / Lokalne / Zachęcali do wstąpienia w szeregi policji

Zachęcali do wstąpienia w szeregi policji

Stróże prawa spotkali się w świnoujskich liceach i technikach z młodzieżą kończącą edukację, promując zawód policjanta. Uczniowie zainteresowani przyjęciem do służby otrzymali wszelkie informacje na temat postępowania kwalifikacyjnego. Młodzi ludzie mogli także dowiedzieć się jak wygląda służba w poszczególnych wydziałach.

W minionych dniach policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu spotkali się z młodzieżą kończącą edukację we wszystkich ponadgimnazjalnych szkołach na terenie miasta. Mundurowi promowali swój zawód i zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w ich szeregi.

W czasie spotkań funkcjonariusze opowiadali o tym, że warto podjąć pracę w 100-tysięcznej formacji. Przekonywali, że z pewnością jest to ciekawa praca umożliwiająca kontakty z innymi ludźmi, praca, w której każdy dzień jest inny, że zawód policjanta jest przeznaczony dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia.

Wyjaśniono młodzieży, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności, sumienności oraz odporności na wiele trudnych sytuacji występujących w codziennej służbie. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o przywilejach mundurowych, ale również o trudach pełnionej przez nich służby. Podkreślono, że to służba, która wymaga poświęceń, ale daje również ogromną satysfakcję, niosąc pomoc potrzebującym.

Mundurowi przekazali uczniom ponadto informacje na temat procesu postępowania kwalifikacyjnego, jego poszczególnych etapach, wymaganiach oraz miejscu składania dokumentów i terminach przyjęć.
Policjanci odpowiadali na liczne pytania zadawane przez młodzież.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji odsyłamy do strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, gdzie w zakładce „Praca w Policji” znajdują się niezbędne informacje związane z procedurą rekrutacji.

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.