Strona główna / Lokalne / Kurs instruktorsko-metodyczny w 8.FOW

Kurs instruktorsko-metodyczny w 8.FOW

W czwartek, 6 kwietnia, zakończył się trzydniowy kurs instruktorsko-metodyczny związany z eksploatacją uzbrojenia. Dotyczył on budowy i zasad obsługiwania wyrzutni ładunków wydłużonych dużych typu ZC-WŁWD oraz samych ładunków ŁWD 100/5000.

Uczestnikami szkolenia byli dowódcy okrętów, ich zastępcy, dowódcy działów okrętowych artylerii i broni podwodnej oraz bosmani okrętowi z 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych.

Podczas teoretycznej części szkolenia zrealizowano cykl wykładów przypominających dane techniczne i eksploatacyjne ładunku oraz zasady bezpieczeństwa, które obowiązują podczas obsługi WŁWD Część praktyczna obejmowała ułożenie ładunku wydłużonego ćwiczebnego, jego załadunek na pokład okrętu oraz przygotowanie do strzelania. Ostatnim etapem kursu było szkolenie na morzu. Na pokładzie ORP „LUBLIN”, już na poligonie morskim w rejonie Ustki, wykonane zostało strzelanie ćwiczebnym ładunkiem wydłużonym a następnie dokonano analizy wykonania zadania. Wystrzelenie bojowych ładunków wydłużonych, powoduje detonację obiektów niebezpiecznych w toni wodnej i w dnie morskim, oczyszczając pas podejścia do brzegu o szerokości od 20 do 40 metrów i długości dochodzącej do 900 metrów.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.