Strona główna / Lokalne / CEZiT_zakończenie praktyki zawodowej w Bolonii

CEZiT_zakończenie praktyki zawodowej w Bolonii

W dniu 8 kwietnia 2017 r. 30 uczniów CEZiT wraz z nauczycielami powróciło z 4-ro tygodniowej praktyki zawodowej w Bolonii. Były to niezapomniane tygodnie dla naszych uczniów pełne wrażeń i nowych doświadczeń.

W trakcie pobytu uczniowie zdobywali wiedzę praktyczną, ale również zwiedzali Włochy.

19 marca 2017 r. byli na wycieczce we Florencji, które jest stolicą Toskanii.  Zobaczyli najsłynniejszy most we Włoszech – Most Złotników. Pięknymi ulicami miasta przeszli na Plac Palazzo Vecchio i zwiedzili czwartą co do wielkości na świecie Katedrę Santa Maria del Fiore.

26 marca 2017 r. zwiedzali miasto Bolonię wybierając się na szczyt Monte della Guardia, dokąd prowadziła kolumnada o długości ponad 3 kilometrów.
Na szczycie znajdowało się Sanktuarium Błogosławionej Dziewicy z San Luca wzniesione w XII, a przebudowane w XVII, które obecnie jest gigantyczną budowlą, widoczną z odległości wielu kilometrów.

01 kwietnia 2017 r.  zorganizowana była wycieczka do Wenecji. Po tym cudownym mieście, w którym jest ponad 400 mostów oprowadzała ich pani przewodnik, rodowita wenecjanka mówiącą pięknie po polsku. Zwiedzanie zakończyli kupowaniem pamiątek i wyjechali z Wenecji zmęczeni ale z postanowieniem, że trzeba tu jeszcze wrócić.

4-tygodniową praktyka zawodowa w Bolonii (Włochy) odbyła się w ramach realizacji projektu „Europejskie Praktyki dla Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”.

Tekst/fot CEZiT

 

Zobacz również

Drużyna Bizona Cerkwica nie przyjechała na mecz z Prawobrzeżem Świnoujście

Drużyna Bizona Cerkwica zgłosiła chęć uczestnictwa w Pucharze Prezesa ZZPN. Na dwie godziny przed meczem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.