Strona główna / Lokalne / Nadzwyczajnie z Komisją Gospodarki Morskiej

Nadzwyczajnie z Komisją Gospodarki Morskiej

Rada Miasta podczas kolejnej nadzwyczajnej sesji zmieniła statut miasta, tworząc kolejną komisję. Nowy twór, któremu nadano nazwę Komisji Gospodarki Morskiej, ma według wnioskodawców zajmować się szeroko pojętą gospodarką morską. Czyli tym,  czym zajmowała się dotąd Komisja Gospodarki i Budżetu.

Z tej komisji wyłączono także „turystykę”, którą od wtorkowej sesji zajmować się będzie Komisja Uzdrowiskowa i d/s Turystyki.

Komisja Gospodarki i Budżetu, której przewodniczącym jest radny Sławomir Nowicki pracował dotychczas bardzo sprawnie. Jaki więc jest prawdziwy powód powołania tego nowego tworu?

Według SLD, które ostatecznie w części poparło zmiany… niczemu.  Warto jednak zwrócić uwagę, że według radnych PO komisja ma się  zajmować… terminalem kontenerowy, bo według radnych „czeka nas mnóstwo pracy związanej  z budową terminala kontenerowego”. Mimo że decyzja o budowie nie zapadła, cały czas samorząd czeka na szczegóły dotycząc tej inwestycji.

Kolejnym z argumentów za powołaniem takiego tworu było to, że według radnych PO  z gospodarką morską związanych jest 50%  mieszkańców naszego miasta.  Na prośbę o podanie źródła danych wnioskodawca tłumaczył się pokrętnie.  Według dotychczas prezentowanych danych, większość lokalnego PKB pochodzi wprost z turystyki (nawet 70%). Mimo to, do wtorkowej sesji żaden z radnych nie wnioskował o powstanie komisji turystyki, chociaż od dwóch lat wnioskowała o to  Świnoujska Organizacja Turystyczna.

Nasz komentarz:

Do końca kadencji obecnej rady pozostało już tylko półtora roku. Czy  wprowadzanie takiego chaosu w dobrze funkcjonującej dotąd radzie, ma jakiekolwiek uzasadnienie merytoryczne?  Na kolejnej sesji rady miasta, radni zajmą  się wybraniem przewodniczącego komisji.

Zobacz również

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W minioną sobotę – tj. 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i …

6 komentarzy

  1. 🙂 śmieszne

  2. Rozumiem że Pan Borowski będzie w tej komisji głównym ekspertem ??? tylko jedno pytanie jaką wiedzę ma ta osoba w zagadnieniach morskich że chce zabierać głos ? Pan Borowski obecnie pracujący w uzdrowisku też za bardzo nie zabłysnął nawet z roznoszeniem kubków firmowych na recepcje ma problemy bo nie potrafi się ich doliczyć.Przykłady potknięć tego Pana można mnożyć,no chyba że wychodzi z założenia jak Misiewicz że gdzieś się tego musi nauczyć nie ważne że zajmuje miejsce młodym i bardziej ogarniętym ludziom. A to jak się dostał do pracy w uzdrowisku to już inna para kaloszy Prezes PO- Janek PO i wszystko jasne.Wstyd Janku wstyd

    • Jak sobie przypomnę tych „młodych ludzi” z liceum, to aż nóż w kieszeni się otwiera, a to nie było wcale tak dawno. Mój rocznik. Przykre, że tacy ludzie, którzy nie do końca wiedzą co począć ze swoim życiem, pchają się na takie stanowiska. Brak kompetencji, brak doświadczenia, brak wykształcenia, brak wszystkiego.

  3. Ciekawe kto przewodniczącym :-):-):-):-)

  4. homo sovieticus ciągle żywy

  5. przedsiębiorca turystyczny

    Przecież to proste jak konstrukcja cepa! Radni układu PO, PIS I Grupy Morskiej żałowali 200 zł dla przewodniczących rad osiedli za bycie na sesji, ale dla swojego układu to powołali nową komisję, żeby jakiś ich śmieszny specjalista mógł zarobić dodatkowych kilkaset złotych! Skandal i wstyd. Ale nie uda im się schować tych spraw pod dywan i cichcem przepchnąć terminala. Nie pozwolimy zniszczyć turystyki w mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.