Strona główna / Lokalne / Więcej promów w piątek i poniedziałek

Więcej promów w piątek i poniedziałek

W związku ze Świętami Wielkanocnymi Żegluga Świnoujska uruchomi dodatkowy prom na przeprawie karsiborskiej i przeprawie w centrum. W piątek trzeci Bielik będzie uruchomiony w przypadku wystąpienia kolejek aut. Identyczna sytuacja jest zaplanowana na przeprawie karsiborskiej.

– Spodziewamy się w piątek więcej przyjazdów i wyjazdów po obu stronach przeprawy. Dlatego zadecydowaliśmy o dodatkowych jednostkach. Będą  w gotowości do przeprawienia większej ilości aut niż zazwyczaj już od godzin przedpołudniowych – mówi Jerzy Barczak, dyrektor ŻŚ. – W razie pojawienia się kolejek zostanie uruchomiony trzeci Bielik i trzeci Karsibór – dodaje.

W sobotę i niedzielę przeprawa będzie obsługiwana przez dwa promy.

W świąteczny poniedziałek, podobnie jak w piątek, w razie potrzeby uruchomiona zostanie trzecia jednostka na obu przeprawach.

Długość kolejek można także sprawdzić w telefonie komórkowym z dostępem do Internetu na stronie http://przeprawa.swi.pl/

 

Zobacz również

Przystań rybacka. W kwietniu podpisanie umowy

Firma STRABAG z Pruszkowa wygrała przetarg na budowę przystani rybackiej przy ulicy 1 Maja w …

3 komentarze

  1. Świetnie, przynajmniej będzie można szybciej się wydostać z tego smutnego i nudnego miasta.

  2. Może lepiej napiszcie dlaczego samochody ciężarowe są w kolejce na prom uprzywilejowane i nie czekają w niej jak kierowcy aut osobowych. Już kilka razy zdarzyło mi się być w kolejce na pozycji, która gdyby nie samochody ciężarowe pozwoliłaby mi to na wjazd na pierwszy prom. Niestety ciągle dojeżdżające ciężarówki nie odczekujące w kolejce sprawiały, że wjechałem dopiero na trzeci. Chyba coś tu jest nie tak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.