Strona główna / Lokalne / Policja gotowa na Wielkanoc, a Ty?

Policja gotowa na Wielkanoc, a Ty?

Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, a potem czas Świąt Wielkanocnych, w czasie których często wyjeżdżamy i odwiedzamy rodziny i najbliższych. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o bezpieczeństwie.

Ostatnie chwile przed świętami Wielkanocy zawsze związane są z pośpiechem, główną uwagę skupiamy na zakupach. Wtedy najczęściej zapominamy o własnym bezpieczeństwie, co natychmiast wykorzystywane jest np. przez kieszonkowców.

Aby nadchodzące Święta Wielkanocne były bezpieczne i upłynęły nam spokojnie – bądźmy uważni i ostrożni. Oto kilka rad, które mogą sprawić, że nie staniemy się ofiarą przestępców i bezpiecznie dotrzemy do swoich rodzin.

 Uważaj na kieszonkowców

Warunkiem bezpiecznego pobytu w sklepach, centrach handlowych lub środkach komunikacji publicznej jest pilnowanie własnego dobytku. Noszenie damskich torebek przytrzymywanych dłonią, noszenie portfeli w wewnętrznych kieszeniach marynarek, kurtek i płaszczy sprawia, że przestajemy być w zainteresowaniu potencjalnego kieszonkowca.

Jeśli wybieramy się do rodziny na święta pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Kiedy my świętujemy, w czasie naszej nieobecności może dojść do włamania czy kradzieży.

Zadbaj o bezpieczeństwo w trasie

Wielu z nas, aby spotkać się z najbliższymi, spędzi w drodze setki kilometrów. Jeżeli zaś wyruszamy w podróż własnym samochodem pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić stan naszego auta. W ten sposób unikniemy niebezpiecznych sytuacji na drodze spowodowanych usterkami pojazdu. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej.

 Śmigus-dyngus

Rodzice powinni nauczyć dzieci, że „Lany Poniedziałek” to tradycja polewania wodą, w której należy zachować umiar i kulturę. Zlewanie wodą przypadkowych przechodniów może narazić nas na straty materialne – gdy zostanie zniszczona np. droga odzież. Polewanie nie powinno odbywać się na ulicach, gdyż bardzo często dzieci w ferworze zabawy wybiegają na jezdnię łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego.

 

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.