Strona główna / Lokalne / Będą zbierać pieniądze na hospicyjna fundację

Będą zbierać pieniądze na hospicyjna fundację

W imieniu Stowarzyszenia Drużyna Aniołów serdecznie zapraszamy mieszkańców, kuracjuszy i odwiedzających miasto turystów na festyn charytatywny, który odbędzie się w muszli koncertowej na promenadzie w sobotę 22 kwietnia br. w godz. 10.00 – 16.00.

Festyn zbiega się z Rowerową Masą Krytyczną organizowaną przez KS „Uznam” oraz poborem krwi w ambulansie organizowanym przez Harcerski Klub HDK „Kropla Życia”.

– Festyn organizowany jest w celu wsparcia Fundacji Hospicyjnej „Przystań” w Świnoujściu. W jego trakcie odbędzie się zbiórka publiczna, na przygotowanych stoiskach będą czekały słodkie wypieki domowej roboty, będzie pyszna grochówka, kiełbaski z grilla i inne łakocie, na stanowisku przygotowanym przez świnoujski szpital można będzie sobie zbadać podstawowe parametry zdrowotne a w ambulansie RCKiK ze Szczecina można będzie honorowo oddać krew – mówi Marek Niewiarowski.

Do tego, razem ze świnoujskimi ratownikami WOPR można się będzie podszkolić w udzielaniu pierwszej pomocy.

Osobne atrakcje czekają na uczestników i gości na scenie, na której zaprezentują się dzieci z lokalnych przedszkoli oraz kilka zespołów. Pod sceną zaś Fundacja „Kult” z Wrocławia przeprowadzi zajęcia dotyczące doskonalenia techniki jazdy na rowerze pod okiem instruktora, darmowy serwis rowerowy, tor rowerowy typu „pumptrack” oraz miasteczko ruchu drogowego dla rowerzystów. Dzięki świnoujskim policjantom można też będzie znakować rowery ale mogą to robić pełnoletni cykliści posiadający przy sobie dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający legalne nabycie roweru.

 

Jeśli ktoś zechciałby wesprzeć organizacyjnie (upiec ciasto albo wesprzeć logistycznie), to proszę o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej stowarzyszenia www.druzynaaniolow.pl

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.