Strona główna / Lokalne / Od czerwca nowa linia promowa ze Świnoujścia

Od czerwca nowa linia promowa ze Świnoujścia

TT-Line – armator eksploatujący promy na trasach: Świnoujście- Trelleborg, Rostock-Trelleborg i Travemünde – Trelleborg otwiera nową linię łączącą Świnoujście z Bornholmem. Połączenie będzie obsługiwane przez prom pasażerski Nils Dacke, dotyczas kursujący jedynie między Polską a Szwecją.

Pierwsza podróż nową bezpośrednią linią ze Świnoujścia do Rønne odbędzie się 24 czerwca 2017 roku. Prom na Bornholm będzie kursował latem raz w tygodniu w każdą sobotę. Połączenie umożliwi pasażerom bezpośrednie dotarcie w ciągu ok. 5 godzin do jednej z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych na Bałtyku.

–           Jesteśmy przekonani, że bezpośrednie połączenie drogą morską na duńską wyspę będzie cieszyło się sporym zainteresowaniem zarówno polskich jak i niemieckich turystów. TT-Line daje pasażerom możliwość dotarcia na Bornholm wygodnie i szybko – mówi Aneta Wencel, Dyrektor Zarządzający TT-Line Polska.

Bornholm zawsze był dużą atrakcją dla Polaków. Szczególnie zainteresowani wakacjami na wyspie są turyści, którzy poszukują kameralnej atmosfery.

–           Wierzymy, że bezpośrednia linia ze Świnoujścia do Rønne pozwoli nam

zdobyć serca turystów, którzy dotychczas byli zmuszeni do korzystania z innych, mniej komfortowych połączeń. Wyspa oferuje wiele atrakcji: spotkanie z piękną naturą, majestatyczne klify, doskonałe przestrzenie do wspinaczki i wyjątkową pogodę, która zachęca do zwiedzania i wypoczynku na piaszczystych plażach. Warto poznać również fascynującą historię i kulturę Bornholmu. Zaletą wyspy jest możliwość wykupienia noclegów na każdą kieszeń – dodaje Aneta Wencel, Dyrektor Zarządzający TT-Line Polska.

Bilety na Bornholm są już dostępne w sprzedaży internetowej na stronie: www.ttline.com i w telefonicznym Dziale Rezerwacji pod numerem telefonu: 91 326 35 15. Sprzedają je też partnerskie biura podróży.

Więcej informacji na temat Bornholmu można znaleźć na stronie: bornholm.info/pl

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Jeden komentarz

  1. Super gratulacje miło źe się tak terminal rozwija…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.